LOT 88
SOLD €240,00

[Genoveva] Very special collection of 7 different (very rare) editions

(1) Genoveva in het Bosch, naar het Fransch van Mevrouw Mallès de Beaulieu. Dordrecht, J. Zender, n.d. (ca. 1820), VIII,120 p., with 4 lithographed plates, original printed wrapper, square small 8vo (trifle foxed, wrapped faded yet an exceptionally good copy).

Very rare, only one copy in PiCarta; (2) Genoveva. Eene der schoonste en aandoenlijkste geschiedenissen uit de oudheid [by J.N.C.F. von Schmid]; opnieuw vertaald voor alle goede mensen, byzonder voor moeders en kinderen (volgens de derde Hoogduitsche uitgave) (Tweede veel verbeterde druk.). Rotterdam, J.J. Thompson, 1825, (4),IV,193,III p., with engraved title and 3 engraved plates, contemporary cardboard (very good copy). Very rare, we found only one copy in PiCarta (Leeuwarden); (3) De historie van Genoveva, huisvrouw van Siegfried, Graaf van Trier. Nieuwe verbeterde druk. Met twaalf platen. Deventer, Wed. P. de Lange, n.d. (after 1865), 54,(1) p., with 12 woodcut illustrations, in older wrapper and endpapers, 4to (wrapper loose and damage to spine); (4) Geschiedenis van Genoveva, Huisvrouw van Siegfried. Met 13 Fraaije Plaatjes. Amsterdam, G. van der Linden, Egelantiersstraat bij de eerste Dwarsstraat, n.d. (ca. 1840), with 13 woodcut illustrations, original printed wrapper, small 8vo (back cover loose). Very rare, only one copy in PiCarta (UB Leiden); (5) Beknopte Geschiedenis van Genoveva, een nuttig en leerzaam Geschenk voor brave kinderen. Met 13 fraaije Plaatjes. Amsterdam, G. van der Linden, Egelantierstraat, bij de eerste Dwarsstraat. 200 [= E.P.A. van de Geer Jr.], n.d. (ca. 1888), 16 p., with 13 handcoloured woodcut illustrations (incl. title illustration), contemporary wrapper, small 8vo (wrapper loose and with old bookseller's stamp); (6) Genoveva. Een nuttig en leerzaam geschenk, voor kinderen, Met gekleurde Plaatjes. Amsterdam, D. Allart, n.d. (ca. 1865), with 5 handcoloured illustrations, original printed wrapper, small 8vo. (7) And with one more (1921) (total 7).