390-449 Varia II

veiling / 24 april 2012
[390 - 399] [400 - 409] [410 - 419] [421 - 430] [431 - 440] [441 - 449]
kavel: 431
Jan van Doorn. "Ter herinnering aan een geallieerd vuurwerk."
-Handgeschilderde herinneringskaart (gouache), 16x34,5 cm. (opengevouwen), met afbeelding van een bombardement (Mühlberg 19-4-45), met handgeschreven en gesigneerde wens van de kunstenaar. - Toegevoegd: Persoonsbewijs en Distributie Stamkaart.-

verkocht € 70.00
kavel: 432
Lakzegels
-Album met lakzegels en stempels uit de 19e eeuw. Met o.a. Verschillende ministeries, notarissen, particulier secretaris van H.M. Koningin Regentes (Emma), etc. Enkele nog op envelop met geheimhoudingsplicht (zonder inhoud).-
€ 80 - € 150
kavel: 433
Zaandam [Harddraverij]
-Lot van ca. 50 documenten als toegangskaarten, orginele foto's, krantenartikelen, menukaarten voor jubilea etc. Meest uit jaren '20-'30. + Affiche Donderdag 10 augustus 1944 - Twee Harddraverijen Zaandam. + Bladmuziek Clublied Zaandamsche Harddraverij Vereeniging, ontwerp en tekst Jac. v. Kampen.-

verkocht € 120.00
kavel: 434
[Boekenleggers] Periode 1900 - 1960. ca. 150 stuks.
-Grote collectie boekenleggers in album en losliggend in papieren zak. Diverse formaten en materialen, zoals katoen, gehaakt en geborduurd, papier, vloeipapier, karton, perkament, kunststof etc. met educatieve- en reclame voorstellingen. Voornamelijk Nederlands.-

verkocht € 150.00
kavel: 435
[Peepshow] Collectie van 9 gegraveerde en handgekleurde theatertjes
-ca. 1750, allen 7,5x9 cm., bestaande uit 4 (2x), 5 (3x), en 6 (4x) lagen, inclusief op maat gemaakte doos uit de tijd (36x12x11,5 cm.) met glazen lens en deksel. -

verkocht € 1000.00
kavel: 436
Klein archief van de familie Lindenburg,
-met name 19de en 20ste eeuw, incl. brieven, documenten, geboorteactes, trouwboekjes, visitekaartjes, Notgeld en andere parafernalia, tezamen in een met linnen bekleed kistje.-

verkocht € 100.00
kavel: 437
[Peepshow] Schaatsscene
-Handgekleurde gelithografeerde "harmonica-kijkdoos", vroeg 19de eeuw, bestaande uit een achtergrond en 4 lagen, 12,5x16 cm., met gemarmerde kart. omslag met gelithogr. plaat op voorzijde. -

verkocht € 360.00
kavel: 438
[Peepshow] Parkscene
-Handgekleurde gelithografeerde "harmonika-kijkdoos", vroeg 19de eeuw, bestaande uit een achtergrond en 4 lagen, 12,5x16 cm., kart. omslag met gelithogr. plaat op voorzijde.-

verkocht € 100.00
kavel: 439
Karikatuur
-Circa 85 karikaturesque- en centsprenten, incl. enkele vellen met meerdere afbeeldingen. Alle Frans door o.a. Cham en "H.D.", ca. 1850 + Anton Klima, de Auto in de Karikatuur, Amsterdam, van Munster, ca. 1925 + Phil May's Sketchbook, fifty cartoons. London, Chatto & Windus, 1897 - en 1 andere.-
€ 50 - € 90
kavel: 440
[Beweegbaar boek] Anatomische Atlas van het Paard en de Koe
-Met 10 gekleurde beweegbare Platen en Verklaring. Deventer, AE. E. Kluwer, ca. 1893. Met uitklapbaar anatomisch model van paard aan voorzijde en koe aan achterzijde, beide in verschillende fases ontleedbaar. Oblong, 24 p. Klein vochtplekje r.o., verder mooi exemplaar. -

verkocht € 100.00