666-749 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 11 juni 2013
kavel: 686
Licht & Donker
-L. Levisson. Leiden, Nederlandsche Rotogravure Maatschappij N.V., ca 1931. 20 p., touwgebonden. Ontwerp J.A.W. von Stein + Herfst-nummer. officieel orgaan vh Genootschap voor Reclame, october 1932. + Een voorbeeld/vertegenwoordigersboek voor de introductie van de streamliner voor lichtdrukpapierfabriek "De Atlas", Delft, 1948. -en de folder koperdiepdruk van Drukkerij Albani. (1 p. ontbreekt)-
€ 100 - € 200
kavel: 687
Jim Amaral "Landscapes"
-Sept eaux-fortes et pointes seches qui commentent "La nuit d' Oedipe" extrait de Oedipe-roi tragédie de Sophocle Le Soleil noir 1977. Luxe linnen cassette met 7 droge naald etsen. Nr. 46/77. Voorzijde cassette met uitsnede waarachter een originele potloodtekening van de kunstenaar. -

verkocht € 150.00
kavel: 688
Michail Fjodorowitsch Larionow (1881-1964)
-Lord Berners Trois Morceaux pour piano a quatre mains: Chinoiserie, Valse Sentimentale, Kasatchok. Couverture, ills et ornement de Michel Larionow. J & W. Chester, 1919. Set van losse bladen met 4 paginagrote litho's van Larionow, 35 x 27 cm + Bilibin (1876-1942), Boris Godounov. Wagnervereeniging Opera Russe a Paris. Loubok, 1932. 20 p. Programma van de opera met 7 tipped-in plates door Bilibin- en div. ills. bij de tekst. Gebruikt ex. - en Les Ballets Russes en Hollande mai 1924, 16 p. met ills Nathalie Gontcharova. Vochtvl. en kaft los. Matig ex. -

verkocht € 550.00
kavel: 689
Theo van Hoytema
-Kalender van het jaar 1911 met afbeeldingen van Theo van Hoytema (1863 - 1917) op steen gedrukt. Gedrukt bij Tresling & Co. Amsterdam. Afm. 47,5 x 21.2 cm. Eerste twee bladen zijn los, eerste blad klein scheurtje l.o. Verder in zeer goede staat. -

verkocht € 130.00
kavel: 690
Theo van Hoytema
-Negen kalenderbladen uit periode 1904 - 1913 met afbeeldingen van Theo van Hoytema (1863 - 1917) op steen gedrukt. Gedrukt bij Tresums en Co Amsterdam. Afm. 47.5 x 21.2 cm. In lijst achter glas of in passepartout. In goede staat. -
€ 80 - € 150
kavel: 691
Ecce Homo
-Ein Flüchtlingsschicksal in sechs Holzschnitten. Hans Jörg Schuster, 1946. Map met 6 gesigneerde houtsnedes (26 x 30 cm) met als thema de Dood. Op papier geplakt. Map aan rug los, bladen alle goed. Dit was een privé-uitgave van gesigneerde originele houtsnedes, oplage van 30. Dit complete exemplaar is van Schuster zelf geweest - en 6 andere gesign. houtsnedes van Schuster.-

verkocht € 90.00
kavel: 692
Hans Jörg Schuster
-50 Original Holzschnitte. Mit einfürenden Worten von Dr. Hanns Dangl. Privé-uitgave van gesigneerde houtsnedes in oplage van 30 uit 1946. Afm. 43 x 30,5 cm. De houtsnedes zijn genummerd, nrs. 1, 29, en 45-50 ontbreken. -

verkocht € 170.00
kavel: 693
Klaas Gubbels
-Kartonnen sigarendoosje (11x13 cm) met door Klaas Gubbels geschilderd stilleven aan de binnenzijde. Gesigneerd, 1994, in goede staat. -
€ 250 - € 300
kavel: 694
Kalligrafie-album
-Album van Cornelis Drijdijk, 1785, 12p. Met het gedichtje ''T Swaartse werk dient'' op de laatste pagina, enkele teksten zijn versierd met vogels. -
€ 150 - € 200
kavel: 695
Avantgardecahier 1 Open Oog
-1946, red. Wim Brusse, Jaffee, Kloos, Rieveld, Sandberg, Mat Stam. + Pieter Defesche, cat. 336, stedelijk museum Amsterdam, 1963. Omslag litho Defesche + De Bijenkorf, Kleuren Harmonie in uw woning. Gids voor woninginrichters.-

verkocht € 60.00