1-99 Kinderboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 21
Struwwelpeter - De ondeugende Kinderen
-Een vermakelijke Prenteboek; met rijmen van J.J.A. Goeverneur. Sneek, van Druten en Bleeker, (1857). 4to. 18 eenzijdig bedrukte pag. met handgekleurde ills naar Th. Hosemann. Nieuwe rug. binnenzijde randen verstevigd, met zuurvrije tape. + 4 andere m.b.t. Struwwelpeter.-

verkocht € 100.00
kavel: 22
Het Grappige ABC
-van Einar Nerman met rijmpjes van Anna Sutorius. H. Ten Brink, Arnhem, ca. 1925. Oblong, met roodlinnen rug. Bij schutbladen opnieuw ingelijmd. Goed exemplaar.-

verkocht € 140.00
kavel: 23
De Groote Poppen Vergadering te Utrecht. Met bijschriften van F.H. van Leent.
-Utrecht, J.G. Broese, (1889), (18) tekstpag., gelithogr. titelpag., 9 gelithogr. platen in kleur door J.L. Scheidel, opnieuw gebonden, gebruikmakend van de orig. omslag, quarto.-

verkocht € 80.00
kavel: 24
Geschenk voor de Jeugd. Verscheidenheden uit de Natuurlijke Historie.
-Door N. Anslijn. Den Haag, A. van Hoogstraten & zoon, 4 delen in 1 band, 48 handgekleurde gegrav. platen, gebonden in een moderne band, 12mo.-

verkocht € 150.00
kavel: 25
Leuke Dagen bij de Dieren
-Antoinette van Dijk. Teekeningen van F.G. Lewin. Scheltens & Giltay, Amsterdam, 1928. Complete serie van 6 dagen. -
€ 60 - € 100
kavel: 26
Bonzo's Star Turns
--being the Fourth Studdy Dogs Portfolio. 16 plates in colours. George Studdy (1878-1948) The Sketch, ca. 1930. Touwgebonden album. Compleet. 34 x 26 cm. -

verkocht € 90.00
kavel: 27
Fabel-spel voor de Jeugd of twintig beweegbare fabelen van Gellert
-Verzameld en overeenkomstig het kinderlijk begrip ingerigt (..) A. Sturm, door G. van Sandwijk. Purmerend, J.P. Bronstring, ca. 1820. 40 p. Oblong, 8vo, gemarmerde platten in contemp. slipcase. Met opvouwbare plaat waarop 20 kleine genummerde scenes, behorende bij de fabels. -

verkocht € 125.00
kavel: 28
Het Nederlandsch AB-boek; behelzende in het kort voor de jeugd alle de voornaamste merkwaardigheden onzes vaderlands (...).
-Den Haag, Wed. J. Allart en comp., 1823, XXXVI,311, (1) pag., gegrav. titelpag., handkekeurd gegrav. kaartje van "Het Koningrijk der Nederlanden", 6 gegrav. platen, met elk 4 afbeeldingen, verguld halfmarokijn uit de tijd.-

verkocht € 100.00
kavel: 29
Fabelen en kleine gedichten voor kinderen.
-Pieter 't Hoen. Amst., J. de Ruijter, 1815, (4), 170 pag., gegrav. titelpag., 48 handgekleurde gegrav. platen, halfleder uit de tijd.-

verkocht € 260.00
kavel: 30
Economische liedjes.
-"Uitgegeven door E. Bekker, weduwe A. Wolff en A. Deken". Den Haag, I. van Cleef, 1792, (naam op de banden: J. Allart, Amsterdam), 525 pag. in 10 banden, 120 gegrav. platen, orig. unif. kart. uitgeversbanden (ruggen iets gebruind).-

verkocht € 400.00