1-99 Kinderboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 31
Zoo spelen en leeren de kinderen.
-"Door den schrijver van De Altijddurende Almanak". Rott., Altmann & Van der Palm, z.d. (ca. 1855), (4), 53, (1) pag., 8 handgekleurde staalgravures (incl. gegrav. titel), orig. blindgestempelde linnen band.-

verkocht € 80.00
kavel: 32
[A. Hamaker-Willink]. Jeugd en Vreugd.
-Verteld en geteekend door A. Hamaker-Willink. Amst., J.M. Meulenhoff, (ca. 1935), 6 (van 9) delen, kleuren illustraties, unif. ringgebonden, quarto. (1. Puump; 2. Mathijs het wilde poezekind (2x); 3. Oom Arend's huis; 4. De drie indiaantjes; 8. Alles komt recht; 9 De Wilde Vissersman). - En: 4 delen uit de serie Verre Landen, geschreven en getekend door dezelfde (1. Bij de Eskimo-tjes; 2. De Neger-jongetjes; 3. Waar de Chineesjes wonen; 4. De kinderen van Indianen).-

verkocht € 50.00
kavel: 33
[ABC-boeken]. Vaderlandsch A-B boek voor de nederlandsche jeugd.
-(Door J.H. Swildens). Amst., W. Holtrop, 1781, (28) pag., gegrav. titelpag., 28 gegrav. illustr., kart. band uit de tijd. - Gebonden met: Eerste beginsels van het cyfferen en van alle kunsten en handwerken (58,(2) pag.).-

verkocht € 75.00
kavel: 34
Proeve van kleine gedichten voor kinderen.
-(Hieronymus van Alphen). Utr., J. van Terveen, 1803, 16de ed., 66 gedichten op (2), 104 pag., met bij elk gedicht een gegrav. plaatje, kart. band uit de tijd.-

verkocht € 60.00
kavel: 35
[ABC-boeken]. Nieuw Prenteboekje voor de lieve kleinen. Met bijgevoegde leeslesjes naar hunne vatbaarheid.
-Franeker, G. Ypma, z.d. (1826), 2 delen, 16; 16 pag., 14 handgekl. houtsnedes, deel 1 losbladig; deel 2 in pap. omslag uit de tijd. - En 3 andere 19de eeuwse ABC-boekjes.-

verkocht € 400.00
kavel: 36
Spiegel der Jeugd, voorgesteld in het veertienjarig leven van René d'Aubert, eene ware geschiedenis.
-Amst., Schalekamp en Van de Grampel, z.d. (ca. 1830), 3de ed., 2 handgekl. gegrav. platen, orig. uitgeversomslag. - Museum voor de Nederlandsche jeugd (...). Door C. van der Vijver. Amst., J.C. van Kesteren, z.d. (1840), 4 handgekl. gegrav. platen, orig. kart. band. - Nieuw geschenk aan de lieve jeugd, van hare heilbedoelende Vriendin Petronella Moens. Deventer, A.J. van den Sigtenhorst, z.d. (ca. 1830), 7 handgekl. gegrav. platen, moderne band, orig. omslag aangebracht aan voor- en achterzijde. - En 4 vergelijkbare werken.-

verkocht € 100.00
kavel: 37
Fabelboek voor kinderen. Fabelen en gedichtjes voor kinderen./ Vertelseltjes bij moeders schoot./ Het laatste boekje.
-Door J.J.A. Goeverneur. Groningen, W. van Boekeren, (1885), 3de ed., 3 (van 4) delen, 70 (van 72) (gekl.) gegraveerde platen, kart. banden uit de tijd. - Drie van 4 delen. Twee platen ontbreken. En 4 vergelijkbare werken, waaronder het zeldzame De Kleine Emma, of het voorbeeldige meisje (...). Amst., J. Meeuwissen, z.d. (1825), 62 pag., gegrav. titel, 6 handgekl. gegrav. platen, kart. band uit de tijd (licht gevlekt exemplaar).-

verkocht € 60.00
kavel: 38
Kleine gedichten voor kinderen.
-Door H. van Alphen. Utr., J.G. van Terveen, z.d. (1868), (4), 108,(4) pag., 6 gekl. gelithogr. platen, vergulde linnen band. - Zonderlinge reizen en lotgevallen van de vrijheer Von Munchhausen. Den Haag, J.H. Bisschop, 1843, XII, 195 pag., gelithogr. titel, 11 gelithogr. platen, halflinnen uit de tijd. - En 6 andere werken, o.a. Koosje's Mof. Door Agnes Copperfield. Haarlem, I. de Haan, z.d. (2de helft 19de eeuw), (16) pag., gelithogr. pagina's, moderne omslag, met daarbinnen de orig. gerestaureerde omslag (professioneel gerestaureerd).-

verkocht € 160.00
kavel: 39
De wonderbare avonturen van Ridder Don Quichot van Mancha en zijn Schildknaap Sancho-Pansa
-Getekend door J.W.A. Hilverdink. Uitg. G. Theod. Bom, Amsterdam. [1867]-
€ 80 - € 160
kavel: 40
[Pop-up] Menagerie
-Prenteboek om op te stellen. Uitgeverij onbek., ca. 1895. Leporello pop-up met 6 kooien waarin tijger, leeuw, neushoorn, apen, bizon en roofvogels zitten. 6 platen van 22 x 30,5 cm., met linnen gebonden.-

verkocht € 520.00