1-99 Kinderboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 41
[Insteekboek] Der Jahrmarkt
-F. Baumgarten, Oldenburg, G. Stalling, ca. 1924. Leporello pochoir met 7 dubbelbladen en mogelijkheid voor insteken van figuren. Er zijn 17 figuren (van 55) aanwezig. Ills. halflinnen gebonden met opgeplakte voorplaat. Goed ex.-

verkocht € 160.00
kavel: 42
Het Fiets ABC
-J. Vlieger, Amsterdam, 1905. Geniet, 10 p. 38 x 25 cm. Met vier paginagrote gekleurde platen en zes pag. zwart-wit tekeningen. Goed exemplaar.-

verkocht € 270.00
kavel: 43
[Sprookjes] Das Buch der Maerchen
-fuer Kindheit und Jugend nebst etzlichen Schnaken und Schnurren, Erstes Baendchen, J.A.C. Loehr, Leipzig, Gerhard Fleischer der Jueng. [ca. 1820]-
€ 175 - € 350
kavel: 44
Histoire de Bass-Bassina-Boulou
-Franz Hellens, Desclee, De Brouwer & Cie, Paris, 1936. Dessins d'Elisabeth Ivanovsky. 79 p. Besch. aan hoeken voor- en achterplat, binnenzijde goed +Le Tour du Monde en Ballon, H. de Saint-Sylvestre, vignettes par E.F. Manning. Paris, Magnin et fils, eds. Met 11 volp. litho's incl. titelp. en dubbelp. Los in band, verder goed - en 1 andere-

verkocht € 100.00
kavel: 45
Frits en Rika, of broeder en Zusterliefde, prentgeschenk voor lieve kinderen, welke hun voorbeeld willen volgen.
-Amst., F.G.L. Holst, z.d. (ca. 1850), 16 pag., 7 ills., ongesneden (1 blad). - En: Nieuw A.B.C. Boekje, voor leerzame kinderen. Amst., G. van der Linden, z.d. (ca. 1860), 16 pag., ills., ongesneden (1 blad). - Toegevoegd: 5 centsprenten. -
€ 50 - € 100
kavel: 46
Ver van Huis Reisvertellingen van Oom Bram
--Over Alles en nog wat. Haarlem, I de Haan, ca. 1885. 24 p. + 12 lithografieën m.b.t. Afrika, Azie, Japan, Nederlands-Indië. Uitgegeven zonder titelp. Kl. 4to. Rug prof. vernieuwd. -
€ 90 - € 150
kavel: 47
ABC
-Paul Meyerheim u. J. Trojan, Berlin. Verlag Georg Stilke. (56) p. Met 27 gekleurde houtsneden. Gebonden met ills. voorplat. 4to. -
€ 100 - € 200
kavel: 48
W.G. van de Hulst (1879-1963) Buku Hasudungan ni roha
-Di Angka na metmet dohot di na Magodang. Vertaling van de Bijbelsche Geschiedenissen in het Bataks. D. Rijkhoek, 1937. Mangihoethon W.G. v.d. Hulst. Pangarongkoman: Nederlandsch Bijbelgenootschap. iv, 407, (4) p. In linnen gebonden.-

verkocht € 140.00
kavel: 49
Für Kinder die gern lachen
-Ein Bilderbuch von Emil Reinicke, München, Braun u. Schneider, 1906. 84 p. Oblong geb. met linnen rug. Licht sleets aan hoekjes, goed ex. + Die Räuberinsel im Arabischen Meer. Ein Märchen-Bilderbuch von Johann Fabricius. Union, Deutsche Verlaggesellschaft, ca. 1930. Oblong geb. met s.o. - en 5 andere Duitse kinderboeken, alle voor 1940.-
€ 80 - € 120
kavel: 50
Allerlei Beroep
-Uitg. onbek. geniet, ca. 1915. 10 p. 4to + De Katjangs. J.B. Schuil, Amsterdam, H.J.W. Becht, 1e dr. 1912. Geb. licht sleets aan onderz., 1e pag. los, voorts goed ex. - en 9 andere Nederlandse kinderboeken, alle voor 1940. -

verkocht € 60.00