1-99 Kinderboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 51
L'Automobile Vimar
-Librairie du Figaro, Paris, 1902. Ills. A. Vimar. Oblong, vergulde bandills. chromolithographie, vroege spotprenten m.b.t. automobilie. + Les Aventures merveilleuses du petit Floridor et de son chien Carabi, Ernest Picard, 1915. Oblong, ongepag. Schutbl. plakbandje op scheur, aan rug wat sleets, verder goed - en 4 andere Franse kinderboeken.-
€ 80 - € 150
kavel: 52
Van Sinterklaas en Pieterbaas
-S. Abramsz, Zutphen, P. van Belkum Az., 1911. Oblong, geb. met linnen rug. ills. J. Franse. Mooi ex.-en 4 andere Sinterklaasuitgaves, alle tussen 1930 en 1960 + een vel met Sinterklaasafbeeldingen. Imagerie alsoacienne R. Ackermann Wissembourg succr. de F.C. Wentzel, ca. 1900- en 2 naslagwerken over de Sint-

verkocht € 110.00
kavel: 53
Look at me! A new movable toybook.
-L. Meggendorfer. London, H. Grevel & Co., z.d. (1892), (9) p., 8 beweegbare gekl. gelithogr. platen, orig. gelithogr. band met linnen rug, oblong folio.-
€ 500 - € 1000
kavel: 54
Hoe langer hoe mooijer Album voor de Jeugd.
-Haarlem, C. Zwaardemaker, z.d. (1867), (18) handgekleurde gelithogr. platen, vergulde en opgewerkte witte kart. band, oblong 8vo.-

verkocht € 110.00
kavel: 55
Zoo spelen en leeren de kinderen. Door den schrijver van De Altijddurende Almanak.
-Rotterdam, Altmann & Van der Palm, z.d. (ca. 1855), (4), 48 pag., 7 (van 8) handgekl. gegraveerde platen, vergulde en blindgestempelde linnen band.-
€ 80 - € 160
kavel: 56
[A.B.C. boeken]. Vorstelyke koninglyke en princelyke atlas, en dagboek van Nederlandsche gebeurtenissen, In de laatste Jaaren voorgevallen.
-Een oprecht vaderlandsche, staat- en stadhouderlyk A.B. Boek, Benevens de echte vaderlandsche staat- en stadhouderlyke Catechismus (...). Amsterdam, W. Coertse, z.d. (ca. 1788), (8), 78 pag., 12 gegrav. platen met elk 2 afbeeldingen (3x handgekleurd), papieren band uit de tijd.-
€ 150 - € 300
kavel: 57
Lettergeschenk voor de jeugd.
-Dordrecht, J. Zender, z.d. (ca. 1830), "Tweede verbeterde en vermeerderde druk", 64 pag., 8 (handgekleurde) platen (7x houtgravure, 1x houtsnede), orig. uitgeversband.-

verkocht € 125.00
kavel: 58
Paul, of de gevolgen van vlijt.
-Amsterdam, H. Gartman en W. van Vliet, 1819, VIII, 68 pag., 8 handgekleurde gegrav. platen (enkele gehoogd met goud), simpele kart. band (gerepareerd).-

verkocht € 140.00
kavel: 59
De Zomerdag. Ernst en scherts. Poezie voor Nederlandsche knapen en meisjes.
-G. van Sandwijk/ J.A. van Dijk. Leiden, D. Noothoven van Goor, z.d. (ca. 1860), 3 delen in 1 band, 12 handgekl. gelithogr. platen, simpele halflinnen band uit de tijd.-
€ 120 - € 240
kavel: 60
Galerij van vrouwelijke bedrijven voor de Nederlandse jeugd.
-G. Los. Rotterdam, P.N. Dupain, 1844, 8 handgekl. gelithogr. platen met begeleidende tekst, orig. omslag.-
€ 90 - € 180