1-99 Kinderboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 61
Het is toch goed, dat er vele Menschen in de wereld zijn.
-Door J.H. Nieuwold. Zaltbommel, Noman en zoon, 1836, 18de ed., 77, (3) pag., 22 houtsnedes in de tekst., orig. uitgeversband.-
€ 200 - € 300
kavel: 62
Nieuw ABC Boek, bevattende 24 prentjes met bijschriften over beroemde mannen en vrouwen uit de Nederlandsche geschiedenis.
-P.J. Andriessen. Deventer, H.J. ter Gunne, z.d. (1872), (12) pag., 24 gelithogr. ills., orig. omslag, quarto. -

verkocht € 120.00
kavel: 63
Alphabeth van handwerken en beroepen.
-Amsterdam, J. Vlieger, z.d. (ca. 1880), (12) pag. (incl. omslag), gekleurd gelithogr. alfabet, gelithogr. omslag (los), quarto.-

verkocht € 190.00
kavel: 64
Het nuttige prentenboek, waarin de spelende jeugd door fraaije platen en bijschriften en onderhoudende vertellingen geleid wordt tot (...).
-Leiden, D. Noothoven van Goor, z.d. (1858), VI, 228 pag., 25 grote handgekl. gelithogr. platen, halfmarokijn uit de tijd, quarto.-

verkocht € 160.00
kavel: 65
Nieuw geschenk voor de Jeugd
-L.F. Martinet, Allart, Amsterdam, 1791 en 1794. Deel I, en III (Geschiedenis der Israelijten […] tot op de geboorte van Christus; Mengelwerk; Gedichten.), Dl I: 10, 168p., Dl III (2), 164 p., Met 4 en 3 ills., in orig. karton + Hiëronimus van Alphen: Kleine gedichten voor kinderen, [z. dr.], J.G. van Terveen en Zoon, 1851 -en 7 schoolboekjes, alle tussen 1827 en 1861. -
€ 80 - € 150
kavel: 66
Fritz Gottfried Kirchbach (1888-1942)
-Originele aquarellen voor de Serie Sprookjes briefkaarten die uitkwam in de jaren '30. 28 x 19,5 cm. (een blad met twee aquarellen), 20,2 x 12,8 cm. (2x)-

verkocht € 150.00
kavel: 67
Nans van Leeuwen (1900-1995)
-Originele illustraties voor het boek "In het land van Koning Knipoog" Gemengde techniek. Diverse formaten, waaronder een van 27 x 19 cm. -

verkocht € 90.00
kavel: 68
Nans van Leeuwen (1900-1995)
-Originele illustraties uit diverse kinderboeken. Gemengde techniek. Diverse formaten, waaronder een van 27 x 19 cm.-

verkocht € 90.00
kavel: 69
Tien kleine Nikkertjes
-Ca. 1930. Uitg. en schrijver onbek. Groot 4to, 34,5 x 34 cm. 8 p. Aan rug netjes gerest. -

verkocht € 110.00
kavel: 70
De Groote Waterkever Eene Week in een Aquarium
-Een geschiedenis door den Kever zelven geschreven. Naar het Engelsch van R. André. Haarlem, I. de Haan, [1894]. Met een Prijsuitdeeling voor Vlijt en Goed Gedrag voor Ans Meulemans op 2 augustus 1896. Gebonden, klein 4to, 32 p. + Het Kleine Matroosje. F.H. van Leent, B.H. Smit, Amsterdam, ca. 1890. 12 p. geniet. -

verkocht € 90.00