1-99 Kinderboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 71
Vaderlandsch A-B Book voor de Nederlandsche Jeugd
-Amsterdam, W. Holtrop, 1781. Platen door P. Wagenaar jr. Bijgebonden: De Grondbeginzels van alle Kunsten en Handwerken door eenen byzonderen Liefhebber dier zaaken. Met een teekening van het Heel-Al door B. de Bakker. (30), (2), 58, (4) p. Leer gebonden. 8vo. Licht sleets, goed ex.-
€ 100 - € 200
kavel: 72
Van Sinterklaas en Pieterbaas
-S. Abramsz, P. van Belkum, Velp. 4e dr. [1930]. Oblong, linnen rug. Ongepag. Pag. los, sleets aan randen. + 2 andere m.b.t. Sinterklaas-en Vertelversjes, 1e t/m 3e boekje, M.J. Francken-Coster, met plaatjes van J.G. Gersenthauer. W. de Haan, Utrecht, 1911- en 3 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 73
Sint Nikolaas
-J. Vlieger, Amsterdam. 8vo. 10 p. geniet. Met litho voorzijde Braakensiek + St Nicolaas. 8vo, geniet 10 p. Uitg. en schrijver onbek. beginnend met vers "Op het Dak." Beide ca. 1900.-

verkocht € 200.00
kavel: 74
Beschouwingen van het Dierenrijk,
-voor jonge lieden, ter veredeling van verstand en hart, Wm van Haarst, Leeuwarden, Johannes Proost, [1828], titelpagina met geïll. vignet, compleet met 6 uitslaande gravures + De Jonge Trommelslager, G. Nieritz, Amsterdam, Ten Brink, 1839 + Keur van tafereelen uit de Mythologie of Fabelleer, 2 delen, Amsterdam, F. Boogaart, 1837, compleet met 6o gravures + Almanak in miniatuur voor kinderen, T. van Spall, Schoonhoven, 1847 met gravures.-

verkocht € 110.00
kavel: 75
Der Wolf und die sieben jungen Geisslein,
-Scholz Künstler=Bilderbücher, gez. von Eug. Osswald, Verlag Jos. Scholz, Mainz, [ca. 1900] met 8 gekleurde platen + Robinson Crusoé, Le Chat Botté, Jacques et ses trois voyages merveilleux, Paris, Hachette, [ca. 1890] met 6 gekleurde gravures en 3 andere-

verkocht € 60.00
kavel: 76
De Kleine Robinson,
-- of De Lotgevallen van Robinson Crusoé. Tot nut en vermaak der Jeugd. Naar den vijfden druk uit het Fransch van H. Lemaire. Deventer, A.J. van den Sigtenhorst, 1824, 2de ed., VII, 213 p., frontispice en 4 gegrav. platen door A. v.d. Beek, band van lichtgroen karton uit de tijd, gekaft met papier.-

verkocht € 100.00
kavel: 77
Wat Jantje in het Kaarsje zag
-Ca. 1935. Manuscript met verbeteringen, tekenaar en schrijver onbekend, niet gesigneerd. Met 13 pagina-grote aquarellen. 30 x 23 cm. -

verkocht € 250.00
kavel: 78
[Pop-up] Origineel- Bouwpakket voor Huiskamer-Map No. 1
-Kees Meys. Gouache. Ontwerp van een keukeninterieur. Uitslaanbaar met losse knipplaat waarop de kachel, tafel en stoelen e.d. staan. Ca. 1930. -
€ 100 - € 200
kavel: 79
[pop-up] Origineel- Bouwpakket voor Keukenmap. No. 2
-Kees Meys. Gouache. Ontwerp van een keukeninterieur. Uitslaanbaar met losse knipplaat waarop de keukenkastjes, oven en keukengerei staan. Ca. 1930. -
€ 100 - € 150
kavel: 80
[Pop-up] Origineel- Bouwpakket voor Slaapkamer-Map No. 3
-Kees Meys. Gouache. Ontwerp van een slaapkamerinterieur. Uitslaanbaar met losse knipplaat waarop stoeltjes, nachtkastjes, bed e.d. staan. Ca. 1930. -
€ 100 - € 200