1-99 Kinderboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 81
[Pop-up] Origineel- Bouwpakket Salon-Map No. 4
-Kees Meys. Gouache. Ontwerp van een salon (huiskamer). Uitslaanbaar met losse knipplaat waarop de vleugel, tafel, schemerlamp e.d. staan. Ca. 1930. -
€ 100 - € 200
kavel: 82
[Th. van Hoytema]. Twee Hanen.
-H.C. Andersen. Amsterdam, C.M. van Gogh, 1898, (2) p., 20 gelithogr. platen door Th. van Hoytema, gebonden als blokboek in orig. halflinnen, oblong quarto.-

verkocht € 80.00
kavel: 83
Piet Broos (1910-1964)
-Drie originele aquarellen. Illustraties uit een kinderboek voor meisjes, ca. 1935. "De was", "Het bloemenkarretje" en "het Schoolbord". Elk 26 x 18 cm.-
€ 200 - € 300
kavel: 84
Sinterklaas
-Maquettes van het hoofd van de Sint en van de Piet, voor een winkeletalage, ca. 1930. Papier-maché. Hoogte 53 cm en 48 cm. -

verkocht € 160.00
kavel: 85
Sinterklaas Koekplank
-Bestaand uit onder- en bovenzijde. Sinterklaas op paard. Ca. 1900. Lengte 29 cm. -

verkocht € 70.00
kavel: 86
Dierentekeningen
-Sign. NB, ca. 1935. Alle in gouache, gemaakt voor een kinderboek dat niet uit is gebracht. Elk ca. 32 x 23 cm.-
€ 125 - € 250
kavel: 87
Karikaturen
-Gesigneerd NBR, 11 karikaturen in aquarel met een Afrikaan, een toreador, een koekebakker, een koning etc. Gemaakt voor een kinderboek, waarschijnlijk niet uitgebracht. Elk 31 x 17 cm. -
€ 100 - € 200
kavel: 88
[Manuscript] De Waterkindertjes
-Door Tom Nye, ca. 1935. Volledig manuscript voor een niet uitgegeven boek, met 10 + 1 (=titelpagina) aquarellen in de tekst en 10 tekstpagina's met getekende ornamenten. Grootte aquarellen 27 x 19 cm. -
€ 250 - € 450
kavel: 90
Sinterklaas
-Lot met Beeldjes, bekers, borden, koekplanken, poppenkastpop van Sinterklaas, folders - en meer. -

verkocht € 150.00
kavel: 91
[Sinterklaas] Beeld Bijenkorf Amsterdam
-Keramiek, Russel Tiglia, vermoedelijk gemaakt door Frans Tuinstra, ca. 1960. Bedoeld voor de Sinterklaasactie van dat jaar voor de Bijenkorf-filialen. Andere overgebleven exemplaren niet bekend. Op schoot twee gaten waarin een reclamebord kon worden gestoken. 100x35x35 cm. In wit blauw en rood.-

verkocht € 420.00