400-449 Amsterdam

veiling / 2 december 2013
[400 - 410] [411 - 420] [421 - 428]
kavel: 411
Amsterdam, Volendam, Marken.
-24 foto's, van elkaar gescheiden door vloeipapier. Toeristische uitgave, omstreeks 1885. Band van stevig papier met vergulde decoratie. -

verkocht € 50.00
kavel: 412
[Wereldtentoonstelling, 1883] Herinnering aan Amsterdam in 1883.
-Haarlem, Emrik & Binger, 1883. Gelithogr. titelprent, 15 gelithograv. platen (12x18 cm.), gevouwen plattegrond van het tentoonstellingsterrein (alle in kleur), losbladig in simpele kart. portfolio.* + Herinnering Amsterdam, 16 stadsgezichten met beschrijving, Haarlem, J.F. Haesker & Co., 1883. Zestien gelithograv. platen (13x19 cm)in geïll. kart. omslag.-

verkocht € 80.00
kavel: 413
[Album gezichten Amsterdam] ca. 1740
-Album, oblong (20x29 cm.) met 42 afbeeldingen van Amsterdam, 1 plattegrond en 41 andere kopergravures van gebouwen en grachten door: Stopendael, J. Smit P. van Buysen e.a.-

verkocht € 400.00
kavel: 414
Amsterdam en zijne belangrijkste gezigten.
-Album, oblong (16x25 cm.), 35 ongenummerde tekstbladen en 20 (waarvan 18 op de volle pagina en de andere 2 op een blad) met de hand gekleurde staalgravures door o.a. Rohbock en Cooke, gedrukt door G.G. Lange, Darmstadt en uitgegeven door G.B. van Goor, Gouda. [1858].-

verkocht € 600.00
kavel: 415
Spiegel van Amsterdams Zomervreugd, [ca. 1730]
-op de dorpen Amstelveen, Slooten, en den Overtoom, vertonende deszelfs Kerken, Herenhuizen, Lustplaatssen, Lanen, Wegen, Vaarten enz., Abraham Rademaker, Amsterdam, Leonardus Schenk [1730]-

verkocht € 600.00
kavel: 416
Afbeeldingen der alom wyd-beroemde stad Amsterdam,
-met des selfs Kerken, pragtige Gebouwen, en heerlyke Gesigten, Pieter vander Aa, Leiden, 46 bladen met in totaal 67 kopergravures (w.o. 3 plattegronden over de dubbele pagina en 1 uitslaande [43x54 cm.] plattegrond: Amstelodami Celeberrimi Hollandiae Emp. Del. Nova, 1 uitslaande prent [39x49 cm.] door Romeijn de Hooghe en verdere prenten over de dubbele pagina, de volle pagina en div. 2 op een blad) -

verkocht € 2150.00
kavel: 417
Afbeeldinge der voornaamste Gebouwen van Amsterdam
-(opgedragen aan C. de Jonge van Ellemeet), Petrus Schenk, Amsterdam, [ca. 1700]-

verkocht € 1200.00
kavel: 418
De Groote Kaart van Amsterdam in 1544 van Kornelis Antoniszoon. Facsimile 1885.
-in 12 bladen; facsimile uitgave door J. ter Gouw, naar het oorspronkelijke gephotographeerd en in 14 kleuren... gedrukt [litho.] door Tresling & Co. te Amsterdam Uitgeg. door Tj. van Holkema. 1885.-

verkocht € 100.00
kavel: 419
Filips von Zesen Beschreibung der Stadt Amsterdam
-Darinnen von derselben erste ursprunge bis auf gegenwaertigen zustand (...), Amsterdam, Joachim Noschen, 1664.-

verkocht € 800.00
kavel: 420
Stoom-Suiker-Raffinaderij Amsterdam, Opgericht 1827-Afgebrand 8 januari 1880
-Uitgegeven ten voordeele der 400 Werklieden die aan deze Raffinaderij werkzaam waren. Joh. G. Stemler Cz., Amsterdam. Lith. I.M. de Vries, Haarlem, 1880. 48 x 64 cm.-

verkocht € 75.00