veiling / 21 oktober 2014 / 200-223 Literatuur
[202] [203] [204] [205] [206]
kavel: 204 verkocht € 80.00

[Extreem zeldzame bibliofiele oorlogseditie] Robs. Filicornis. A memorable fancy.

Parijs, Aux dépens de Robert-J. Godet, 1943, 39,(2) p., in losse katernen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag (Collection "Pour mes Amis" IV).
Omslag en orginele ets gebruind in marges.

Uitgegeven in 96 genummerde, geheel met de hand vervaardigde exemplaren (gedrukt door M. Frémy, bij E. Durand), huidig exemplaar is nummer 1 van 15 Romeins genummerde exemplaren op "Hollande", met een oorspronkelijke kleurenets gesigneerd "Flores" en 'Épreuve d'artiste" in potlood, evenals een reproductie daarvan los ingestoken.

Extreem zeldzaam (geen exemplaren in Karlruher virtueller Katalog of Picarta!); het exemplaar dat op Antiqbook genoemd wordt is dit exemplaar. Het prachtig gedrukte boekje is opgedragen aan Élisabeth-Blanche en is gedrukt in verschillende verfijnde lettertypen en bevat typografische grapjes.