veiling / 9 juni 2015 / 146-199 Literatuur
[182] [183] [184] [185] [186]
kavel: 184 verkocht € 140.00

[Met los ingestoken handschriften] Nacht en Ontij door K.H.R. de Josselin de Jong.

Den Haag, L.J.C. Boucher, 1945, eerste druk, 40,(3) p., oorspronkelijk goudgeletterd halflinnen (platten deels gebruind).
Met auteursopdracht in pen: "Voor Frans [Bender], deze oorlogsverzen, in vriendschap, van Kitty. 31 Jan. '46". En los ingestoken: (1). Portret van de schrijfster met opdracht in pen aan Frans en gestempelde datum 16 juli 1943 op keerzijde; (2). "Rotterdam"/ "Sneeuw". Twee handgeschreven gedichten op één bifolium (elk 1 p.) gedateerd Oct. '44 en Febr. 1945 en met opdracht aan Frans. De twee gedichten zijn opgenomen in het boek; (3). "Geef dat wij weer eenvoudig zijn"/ "Laat mij steenen uit de rotsen slaan". Twee handgeschreven gedichten op 1 bifolium (samen 4 p.), gedateerd Febr. 1942 en met opdracht aan Frans Bender; (4). Brief (2 p., "Hierbij dan eindelijk de verzen") aan Frans Bender, gedateerd 1 April '45; (5). "The soldier's wife". Letterdruk gedicht op los blad, met opdracht in pen voor Frans gedateerd 6 Oct. '45; (6-9). Twee latere handgeschreven kaartjes van de schrijfster en 2 handgeschreven brieven van R. de Josselin de Jong.

Met: Jan Engelman. Het bezegeld hart. Amsterdam, Querido, 1947, 2de druk, 53,(2) p., oorspronkelijk omslag (rug gebruind). Met los ingestoken 2 handgeschreven brieven van de auteur aan Frans Bender, gedateerd 26 Juli '45 en 13 Juli 1966, en twee handgeschreven kaartjes door dezelfde aan dezelfde.