veiling / 22 oktober 2014 / 1200-1299 Topografie Indonesië e.a.
[1261] [1262] [1263] [1265] [1266]
kavel: 1263 verkocht € 90.00

[Duitsland] Malerische Ansichten von Baden und seinen Umgebungen.

Vues Pittoresques de Bade et de ses environs. Baden, D.R. Marx, z.d. (ca. 1840), 27 staalgegraveerde platen, elk met letterdruk beschrijving in Duits en Frans, oorspronkelijk verguld kartonnen platten met leren rug, sneden verguld, oblong klein 8vo.
Roestvlekkig en met marginale watervlekjes. Band sleets aan de randen. Met leuke opdracht door Goswin de la Fontaine Schluiter "aan zijn lieve nichtje Johanna voor op haren dertiende verjaardag", gedateerd 14 januari 1843.

Dit albumpje met charmante gezichtjes is ook bekend met het adres Carlsruhe, Creuzhauer (ca. 1840), met maar 18 prentjes (die editie komt vaker voor dan de onze). De tekst is van Aloys Schreiber (1763-1841), de prenten zijn vervaardigd door Karl Frommel (1789-1863).