1200-1257 Topografie Nederland

veiling / 10 juni 2015
[1200 - 1209] [1210 - 1219] [1220 - 1232] [1233 - 1242] [1243 - 1252] [1253 - 1257]
kavel: 1233
[Deventer] Gerhardi Dumbar, Reipublicae Daventriensi ab actis,
-Analectica, seu vetera aliquot scripta inedita, ab ipso publici juris facta [compleet in 3 delen]. Daventriae, apud Johannem van Wyk, 1719-1721 en 1722. 3 delen, Kl. 8vo., uniform gebonden, leer, titel op rug in goudopdruk, 3x titel met verschillende vignetjes, (10),440,(1); (12),487 en (4),635,(1) pp., handt. en nr. op schutblad, intern gebruind. Ruggen met beschadiging.-

verkocht € 60.00
kavel: 1234
Het Kerkelyk en Wereltlyk Deventer
-Behelzende eene uitvoerige beschryving van Stads oorsprong, verscheide benaemingen, gelegenheit, oud en nieu beslag, oude en nieuwe vesten, poorten (...) mitsgaders van haere burgeren en inwooneren (..) als ook een omstandigh verhael der beurtenissen van oude tyden af (..) door Gerhard Dumbar Eerste Deel. Deventer, Henrik Willem van Welbergen, 1732. Nieuwe band, half-leer, folio, nwe schutbladen, Titelpagina in rood en goudopdruk en een vignet in kopergravure van de stad Deventer (7x14 cm.), 4 boeken (=secties) in een band, (24),(1),648,(22),(1) pp., compleet met het portret van de auteur door Palthe en Houbraken, een uitslaande plattegrond, een uitslaande prent van de Sint Lebuinuskerk door J. van Sassen en idem van de Sint Niklaeskerk.-
€ 300 - € 600
kavel: 1235
Die Chronycke van Hollant, Zeelant ende Vrieslant
-Beghinnende van Adams tijden tot die Gheboorte ons Heeren Jesum voortgaende tot den jare 1517 (...) hier is by ghevoecht het tweede deel (...) vanden jare 1516 totten jare 91. Dordrecht, Peeter Verhaghen, 1591 en Amsterdam, Cornelis Claesz, 1591 en bijgebonden: Historie ofte wiider verclarringhe van de Nederlantsche gheschiedenissen (...) vanden jare 1566, totten uitganghe vanden jare 90. Amsterdam, Cornelis Claesz, 1590 + een appendix (8) pp. en register (4) pp. Nieuwe band en schutbladen, kl. folio, half-leer, titel in bruin en goudopdruk op rug, (8),(2),264,(6),162,130,(8),(4) pp. De 3 titelpagina's met grote houtsneden en compleet met 36 houtsneden in de tekst, alle portretten; intern goed met incidenteel watervlekken en div. wormgaatjes.-

verkocht € 240.00
kavel: 1236
Historia Critica Comitatus Hollandiae et Zeelandiae
-ab antiquissimis inde deducta temporibus, Tom. I., pars I (en) II, Tom. II., pars I (en) II. [compleet met 2 delen in 4 banden]. Adriaan Kluit, Middelburg, Peter Gilissen en Isaac de Winter, 1777-1782. 4 delen, uniform gebonden, gekartonneerde uitgeversbanden met papieren rug, Compleet met 1 kaart, 7 platen en 8 oorkonden in facsimile. Deel 2. II met watervlekken, de kaart en de prenten in krachtige afdrukken.-
€ 160 - € 300
kavel: 1237
Gemeente-atlas van Nederland. Utrecht
-Naar Officieele bronnen bewerkt, J. Kuyper, zesde deel, Utrecht, Leeuwarden, Hugo Suringar, 1865-1868. Oblong, half-linnen, in originele uitgeversband, voorplat met titel en illustratie, achterplat met advertentie, los in band; met het provincie-kaartje van Utrecht en compleet met de 73 gemeentekaartjes van Kuyper, randgekleurd; deze hier en daar met bruine vlekjes en vingervlekken, verder goed; verkocht met alle feilen.-

verkocht € 1000.00
kavel: 1238
Gemeente-atlas van Nederland. Gelderland
-Naar Officieele bronnen bewerkt, J. Kuyper, tweede deel, Gelderland, Leeuwarden, Hugo Suringar, 1865-1867. Oblong, half-linnen, in originele uitgeversband, voorplat met titel en illustratie, achterplat met advertentie, los in band; met het provincie-kaartje van Gelderland en compleet met 156 gemeentekaartjes van Kuyper, randgekleurd; deze hier en daar met bruine vlekjes en vingervlekken, verder goed; verkocht met alle feilen.-

verkocht € 950.00
kavel: 1239
Gemeente-atlas van Nederland. Noordbrabant.
-Naar Officieele bronnen bewerkt, J. Kuyper, eerste deel, Noordbrabant, Leeuwarden, Hugo Suringar, 1866-1867. Oblong, half-linnen, in originele uitgeversband, voorplat met titel en illustratie, achterplat met advertentie, los in band; met het provincie-kaartje van Noordbrabant en compleet met 186 gemeentekaartjes van Kuyper, randgekleurd; deze hier en daar met bruine vlekjes en vingervlekken, verder goed; verkocht met alle feilen.-

verkocht € 1700.00
kavel: 1240
Gemeente-atlas van Nederland. Zeeland
-Naar Officieele bronnen bewerkt, J. Kuyper, vijfde deel, Zeeland, Leeuwarden, Hugo Suringar, 1865-1867. Oblong, half-linnen, in originele uitgeversband, voorplat met titel en illustratie, achterplat met advertentie, los in band; met het provincie-kaartje van Zeeland en compleet met 112 gemeentekaartjes, randgekleurd; deze hier en daar met bruine vlekjes, vingervlekken en inktvlekken rechtsonder door het hele boek, buiten het kaartbeeld; verkocht met alle feilen.-

verkocht € 650.00
kavel: 1241
Gemeente-atlas van Nederland. Noord-Holland
-Naar Officieele bronnen bewerkt, J. Kuyper, vierde deel, Noord-Holland, Leeuwarden, Hugo Suringar, 1865-1867. Oblong, half-linnen, in originele uitgeversband, voorplat met titel en illustratie, achterplat met advertentie, los in band; met het provincie-kaartje van Noord-Holland en compleet met 136 gemeentekaartjes van Kuyper, randgekleurd, deze hier en daar met bruine vlekjes en vingervlekken, verder goed. Verkocht met alle feilen.-

verkocht € 1100.00
kavel: 1242
Gemeente-atlas van Nederland. Zuid-Holland
-Naar Officieele bronnen bewerkt, J. Kuyper, derde deel, Zuid-Holland Leeuwarden, Hugo Suringar, 1866. Oblong, half-linnen, in originele uitgeversband, voorplat met titel en illustratie, achterplat met advertentie, los in band; met het provincie-kaartje van Zuid-Holland en compleet met alle 199 gemeente-kaartjes van Kuyper, alle randgekleurd, hier en daar met bruine vlekjes en vingervlekken, verder goed. Verkocht met alle feilen.-

verkocht € 1600.00