1470-1489 Protest, Provo en Kraakbeweging

veiling / 10 juni 2015
[1470 - 1479] [1480 - 1489]
kavel: 1480
[Theater e.a.]
-Greetings to Amsterdam. Flyer Holland Festival, ca. 1969 + The living theatre in Europe. Saul Gottlieb, Mickery Books, 1966 + Bla Bla. Stichting De Blauwe Hand, Leeuwarden, 1965, nr. 1 + Toneel op het Plein nummer een. October, 1962 + Een map met artikelen mbt. film (o.a. Verdediging van de film "Leven is liefhebben" in 4 pp. - en 13 andere-
€ 60 - € 100
kavel: 1482
[Anarchisme]
-De Vrije. Anarchisties tijdschrift. Redaktie W. de Lobel, Z. Hofman, A. Mendes-Georges. 13 nummers tussen 1965 en 1969 + God Nederland & Oranje. 1967 nr. 2 tm 5, een alternatieve nr. 5, nr. 8-10. + 9 nummers van Rode Tribune + 7 nummers van Aksie - en 4 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 1483
[Magazines]
-Lot van 21 krantjes en weekbladen, meest uit jaren '67-'69. O.a. Readfreak, Groningen, 1971. nr. 3, de Witte Krant nr. 9, Iets, Noodnummer 18, De papieren Tijger etc. -

verkocht € 200.00
kavel: 1484
[Literair]
-Huwelijkskaart Simon Vinkenoog met Reineke van der Linden. 25,5 x 36,5 cm + Free Village Eerbeek. 24-uur popmanifestatie. 36 x 23 cm in orig. enveloppe + Jan Cremer Krant, 1966 + Cremer bijlage Nada-katalogus, 1960. 4 pp. + 5 nrs. tijdschrift Koprol met o.a. Jan Cremer en Heere Heeresma + Tentoonstelling Wim T. Schippers, 1963. uitklapbare flyer - en 7 andere. -

verkocht € 110.00
kavel: 1485
[Politiek]
-Spektakel. 19e jaargang nr. 6, 1966. Organisatie van Progressieve Studerende jeugd, Amsterdam. 21 pp. geniet. + Pamflet "Johnson Oorlogs-misdadiger volgens rechtsnormen van Neurenberg en Tokio" 44 x 30 cm + Affiche U bent toch niet bijziende? Stem SVB. 60,5 x 43 cm. Gevouwen met punaisegaatjes - en 19 andere blaadjes, losse papieren en kleine affiches-
€ 60 - € 100
kavel: 1486
[Divers]
-Lot met o.a. 12 nrs. van de Teleraaf, "Dit dagblad de Teleraaf geeft het nieuws zonder enige afhankelijkheid van de waarheid uitsluitend in eigen belang" + 'T beertje, juli 1964. Uitgave werkgroep Berlijn, tekening voor-en achterzijde Wim Bloemendaal + een krantenknipselmap mbt. Provo's, jaren '60 + diverse losse papieren, gestencilde uitgaves als Pompernikkel nummer 2, 1968 -

verkocht € 200.00
kavel: 1487
[Maagdenhuis]
-3 gestencilde "Berichten uit het Maagdenhuis 36 x 24,5 cm. + 7 verslagen over de daarop volgende rechtzaak - en een kopie van het rapport, gebruikt door de Nederlandse Economische Hogeschool, fac. der Rechtsgeleerdheid inzake de zaak Geerten de Boer, 14 december 1966 inzake artikel 180 Wetboek van Strafrecht. "Wij zagen daar te ongeveer 1.00 uur dat een groep jongelui, bestaande uit ongeveer 30 personen, door de Leidsestraat liep, luidkeels schreeuwend en tierend, zich daar bij zelf begeleidend door ritmisch in de handen te klappen. Wij herkenden deze jongelui als zogenaamde provos, althans als mensen die tegenwoordig onder deze verzamelnaam worden genoemd" -
€ 60 - € 90
kavel: 1488
[Socialisme en opstand]
-Lot met o.a. Het Vuistje Uitgave vd Vrij-Socialistische en Anarchistische groepen in het Noorden. Samenstelling Jan P. Janzen, no 2, 1967, bladen als Revolte, Voorwaarts en Spektakel, de Rode Jeugd, alle uit eind jaren '60 - en diverse losse publikaties en stencils-
€ 60 - € 100
kavel: 1489
[Militair + Huisvesting]
-Onkruit. De Wilde Wegwijzer. Militairisme en justitie in kaart. Deel 1-3 met bijbehorende voorwoord en kaarten, in orig. doos. + Nationale & Soldatenkrant. Bond voor dienstweigeraars. 3 nrs. + The PMC papers, 4x en enkele andere - en Niet Lullen Huizen vullen. Stichting Hamer. Haarlem, 1978. 28 pp. Gestencild en geniet + poster "Bij Shell langs de autoweg heeft u geen geld meer nodig" - en 1 andere-
€ 60 - € 90
[1470 - 1479] [1480 - 1489]