veiling / 1 december 2015 / 150-187 Literatuur
[185] [186] [187]
kavel: 187 verkocht € 50.00

[Exemplaar van Maarten Maartens]. Little Journeys to the Homes of Eminent Orators.

Pericles. Written by Elbert Hubbard (...). New York, The Roycrofters, 1903, (6),29,(1) p., met handgekleurde titelpagina, initialen en ornamenten door S. Warner, oorspronkelijk goudgeletterd flexibel suède (kl. defectjes).
Met op het eerste vrije schutblad een opdracht in pen: "To J.W. van der Poorten Schwartz with Compliments of his American Friend and admirer James Carleton Young Minneapolis, Minnesota, U.S.A. November 20th 1903".

Maarten Maartens, pseudoniem van Jozua Marius Willem van der Poorten Schwartz (1858-1915), was een Nederlands auteur die een grote internationale bekendheid (met name in Engeland en de VS) genoot aan het einde van de 19de eeuw, maar hij werd daarna ook snel weer vergeten. Zie online: http://en.wikipedia.org/wiki/Maarten_Maartens

Ook James Carleton Young (1856-1918) is geen onbekende. Hij verzamelde 19de eeuwse boeken van Amerikaanse en buitenlandse auteurs met opdrachten. Zijn prachtige collectie werd geveild in 1916, en jawel, maar liefst 10 nummers (470, 472, 588, 589, 590, 626, 627, 702, 703 en 704) in die veilingcatalogus betroffen boeken van Maarten Maartens, bijna alle met (lange) opdrachten van de auteur.