veiling / 1 december 2015 / 500-516 Manuscripten
[514] [515] [516]
kavel: 516 verkocht € 75.00

(Gedenkboek Professor Everardus Henricus van Leeuwen Januari 1887-Juni 1903).

Gedenkboek aangeboden door zijn leerlingen, met opdracht gekalligrafeerd en verguld door A.H. Haupst, 10 ingeplakte foto's door W.G. Baer, 15 bladen met ca. 150 gekalligrafeerde namen, gebonden in vol donker groen marokijn met zilveren klamp, hoeknoppen en centrale plaquette (2de gehalte, meesterteken Begeer, jaarletter 1903), zijden schutbladen, groot 4to (35 x 31 cm.).
Gebruind langs randen, de kalligrafische pagina licht beschadigd in de benedenmarge. De binnenscharnieren zijn kwetsbaar.

Over de theoloog Everardus Henricus van Leeuwen (1833-1913), zie het Biografisch lexicon voor de geschiedenis van het Nederlands protestantisme, deel 6, p. 161f (staat ook online). De centrale zilveren plaquette op het voorplat is uitgevoerd in fraaie Jugenstil, met het monogram "EHvL", de stenen tafelen met Hebreeuws bovenschrift en het monogram PX en duif.