veiling / 1 december 2015 / 500-516 Manuscripten
[501] [502] [503] [504] [505]
kavel: 503 verkocht € 850.00

[Album Amicorum. Utrecht]. Album amicorum voor G.T. van der Capellen, heer van Schonauwen,

met 240 in pen genummerde bladen waarvan 35 pagina's met handgeschreven bijdragen (grotendeels Latijn) gedateerd Utrecht 1753-1780 en met 2 tekeningen, fraai gebonden "Parrot Bindery" (Utrecht, 1749 of 1755-1787?) in contemporain gemarmerd en verguld kalfsleer, alle sneden verguld, oblong 8vo (12 x 19,5 cm.) (blad 48 uitgescheurd, top van de rug beschadigd en bovenscharnier iets gescheurd).
Bevat één bijdrage door J.H. Tatum "Ter gedachtenis aan den Hoog Edel Wel Geboren Heere G.T. van der Capellen", toeschrijving op basis van deze bijdrage.

Voor de band: zie Storm van Leeuwen, Dutch decorated bookbinding in the eighteenth century, deel IIB, p. 784-806. Storm van Leeuwen meldt dat hem slechts 3 banden van vóór 1755 van deze binderij bekend zijn, ons exemplaar (met bijdragen uit 1753) kan daar dus aan worden toegevoegd.
Bevat een grisaille met voorstelling van Cupido door J.J. Sadelyn (1753) en een tekening in pen en aquarel met voorstelling van een monument van de vriendschap door R.J. van der Capellen (1762). Verder handgeschreven bijdragen van o.a. J. Linderus, J.H.V. Isselmuden, M. Hübner, A. Vosmaer, J.E. Huydecoper, J.C. van Lynden, H.H. en A.J. van den Heuvel, M. de Koning, H.H. Meger, N. Bondt, W. Emmery, Paulus Henricus Justus Ivoy, A.J. Drijfhout, D. Ras, W.D. Capellen, D. v.d. Capellen, J.W. van Coeverden, J.L. ter Hoeven, J. Pompe van Meerdervoort, B.D. Koning, J.F. Göffel, G.J. Zollicofer en J.A. Sichterman.