veiling / 1 december 2015 / 500-516 Manuscripten
[502] [503] [504] [505] [506]
kavel: 504 verkocht € 550.00

[Album Amicorum] "Album Amicorum J. Brugman 1783"

Vriendenalbum met 83 genummerde pagina's (enkele ontbrekende nummers) waarvan 3 met getekende bijdrage en 31 handgeschreven bijdragen (1783-1787), ca. 45 lege bladen, laatste 23 pagina's met handgeschreven index, fraai gebonden door de "Dissertation Bindery" (Utrecht, 1773-1800) in verguld gemarmerd kalfsleer met titel, naam van de eigenaar en jaartal op de platten, alle sneden verguld, oblong 8vo (13,5 x 21 cm.).
Gemarmerde schutbladen los, enkele bindkoordjes gebroken aan binnenzijde.

Voor de band: zie Storm van Leeuwen, Dutch decorated bookbinding in the eighteenth century, deel IIB, p. 814-833. Fraai gebonden album met op pagina 5 een grisaille met voorstelling van een monument voor de vriendschap "Amicitiae Sacrum" door G. Brugman, op p. 43 een tekening in pen en inkt door J. Timmerman en op p. 79 een tekening met allegorische voorstelling door T.T.G (?) van der Willigen (gedateerd Westzaandam 1806).
Een opvallend aantal bijdragen is in Haastrecht geschreven, verder komen de plaatsen Bovenkarspel, Enkhuizen, Leiden, Opperdoes, Utrecht en Zeist voor. Verder komen de volgende namen voor: A. en B. Ledeboer, G.J. ter Braak, B.V. Marken, A. van der Goes, J. Houtam, A.C.L. Bruins, A.H. Eickma, G.J. Zollikofer, D. Hendricksz. J. de Jongh de Jonghe, H.E. van den Kerkhoff, H. de Heer, A.V. Velden, G.H. Pauw, A.G. Gunter, Seb. Corns. van Nooten, J. Clarisse, G.H. van Loon, P.P. van Eyken, Jan Kiers, H. van Zadelhoff, C.W.P. Hugenholtz en J.J.R. Wilree.