veiling / 1 december 2015 / 595-689 Kunst & Toegepaste Kunst
[599] [600] [601] [602] [603]
kavel: 601 € 250 - € 500

[Louis Raemaekers] The Century Edition de Luxe of Raemaekers' War Cartoons

With descriptive Chapters. Foreword by Theodore Roosevelt. Edited by J. Murray Allison. New York, The Century Co., 1917, gedrukt op Alexandra Japan Paper in 1050 genummerde en door de secretaris van The Century Co. gesigneerde exemplaren, 2 delen, tekst zonder paginering, met 126 ingeplakte platen (incl. frontispiece), uniform goudgeletterd linnen met marokijnen titelschildjes, bovensneden verguld, linnen stofomslagen, groot folio.
Meerdere platen met afdruk van de letters van de tegenoverliggende tekstpagina (waarschijnlijk als altijd); hier en daar kleine defectjes (bijv. titelschildjes van deel 2); linnen stofomslagen smoezelig/vlekkig.

Dit is exemplaar nummer 262, gedrukt op naam van Eben Mac Burney Byers (1880-1932), met zijn ex libris op binnenzijde van beide voorplatten. Zie: https://en.wikipedia.org/wiki/Eben_Byers (met name bekend door de manier waarop hij stierf!). Machtig eerbetoon aan één van de grootste visuele verslaggevers van de eerste wereldoorlog.