veiling / 1 december 2015 / 595-689 Kunst & Toegepaste Kunst
[635] [636] [637] [638] [639]
kavel: 637 verkocht € 260.00

[Het Overzicht] Geert Grub, pseudoniem van Geert Pijnenburg (1896-1986). (Archiefje)

Archief bestaande uit 5 typoscripten, een brief aan Pijnenburg, een potloodtekening en tijdschrift- en krantenknipsels en complete bladen met teksten van Pijnenburg/Grub, w.o. knipsels en complete bladen uit Het Overzicht.
Curieus archiefje met hier en daar het verzamelaarsstempel van Frits Dewit, waarbij in de knipsels afwisselend sprake is van de naam Pijnenburg en Grub. Geert Pijnenburg was Belgisch dichter, schrijver en Vlaams activist. Zie: https://en.wikipedia.org/wiki/Geert_Pijnenburg.

De voornaamste items: 1. "Bestemming". Typoscript carbon kopie over "een liefde-vrouw", 6 bladen (ca. A4) en 2 extra bladen, gedateerd November 1916 en gesigneerd Geert Pijnenburg in typoscript; 2. "Aan Césarinne op haar verjaardag." Typoscript gedicht, 2 bladen (23 x 21 cm.), gedicht over "Sardinnen", gedateerd in typoscript 12 januari 1921; 3 en 4. "Het leven van ons kunstenaars is 'n kalvarie..." "Maart had buien". Twee typoscripten, beide op keerzijde van 2 gedrukte formulieren (22 x 15 cm.) gedateerd 27/04/20 resp. 29/4/20; 5. Brief van de gouverneur van Antwerpen aan Pijnenburg betreffende een boek van de schrijver; 6-8. Drie linoliumsneden gepubliceerd in nummers van Het Overzicht (met vouwen); 9. Potloodtekening van moeder en kind met signatuur "Pijnenburg" en keerzijde met bladmuziek in potlood (defecten).