veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1322] [1323] [1324] [1325] [1326]
kavel: 1324 € 100 - € 200

[Verenigde Staten. Florida] Verscheide zee en land-togten gedaan in de West-Indien:

d'eerste door den beroemden Jean Ponze de Leon, een en andermaal ondernomen naar Florida, in 't jaar 1512. de andere gedaan door Pamphilio de Narvaes, uit bevel van Diego de Velazques, op 't eiland Cuba naar het landschap Cumaguey en elders, in 't jaar 1513. Verhalende, behalven veel zeldzame ontmoetingen met d'Ìndiaanen; d'eerste kundschap van 't Goudryk Peru (...). Uit d'oorsponkelyke berigten (...) in 't Spaans beschreven door Antonius de Herrera; en nu aller-eerst in 't Nederduyts vertaald, met Printverbeeldingen en noodig Register voorzien. Leiden, Pieter van der Aa, 1706, 77,(6 index) p., met 4 uitslaande, gegraveerde platen exact volgens de bindersindex (genummerd K1-K4), 20e-eeuws omslagje (gebruind/roestvlekkig).
Volgens de titelpagina betreft het hier de eerste Nederlandse vertaling van deze vroeg 16e-eeuwse reisbeschrijvingen. De eerste 39 pagina's en twee platen met betrekking tot Florida. Verder met de Reys-togten van Pamphilio de Narvaes (...) op 't Eiland Cuba (p. 40-47, zonder platen) en met Reis-togten van Vasco Nunez naar de Zuid-Zee (p. 48-77, twee platen).