veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1331] [1332] [1333] [1334] [1335]
kavel: 1333 verkocht € 600.00

Present Day Impressions of the Far East and prominent & Progressive Chinese

at home and abroad. The history, people, commerce, industries and resources of China, Hongkong. Indo-China. Malaya and Netherlands India. red. Morton-Cameron, W.H. Feldwick, W. The Globe Encyclopedia Company. London. Shanghai. Hongkong. Saigon. Singapore & Batavia. 1917.
4to. Leer, titel op rug met goudopdruk, voorplat met florele bordure en centraal een wereldbol in goudopdruk, gemarmerde schutbladen. Goud-op-snee. 1211 pp. Polychroom geïllustreerd titelblad, portret George V voor de titel. Compleet met talloze (meer dan 2400) illustraties, veelal met gekleurde achtergrond, 17 gekleurde platen over de volle pagina, 3 kaarten in kleur en een plattegrond van Singapore. Rug met kleine beschadiging, rug en band met gebruikssporen, 2x ex libris op schutblad. De kaart van Malaya is vermeld bij de inhoudsopgave maar is niet afgedrukt.
Deze Encyclopedie geeft in talloze artikelen een acribische beschrijving van de geografie, het klimaat, geologie, flora, fauna, archeologie, geschiedenis, bevolking, scholing, sociologie, kunst, religie, de pers, bestuur, economie en industrie, belastingen, bosbouw, spoorwegen, scheepvaart, vakbonden enz. in China, Hongkong, Indo-China, Maleisië en Nederlands-Indië.