veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1333] [1334] [1335] [1336] [1337]
kavel: 1335 € 400 - € 800

[Japan. V.O.C.] Ambassades de la Compagnie Hollandoise des Indes d'Orient,

vers l'empereur du Japon, divisées en trois parties; ornées de figures en taille-douce. Avec une relation exacte des guerres civiles de ce pays-là [door Arnoldus Montanus]. Parijs P. Witte, 1722, 4 delen in 1 band, 135,(1);(137)-257,(1); 137,(1);158,(2) p., met 6 uitslaande, gegraveerde platen, contemporain gemarmerd en gepolijst kalfsleer, geribde, vergulde rug met marokijnen titelschildjes, klein 8vo.
Goed en fraai gebonden exemplaar met wat minmale defectjes (buitenhoeken van platten gestoten, leer wat droog langs randen). Met klein gedrukt ex libris "Eyries" op binnenzijde voorplat, waarschijnlijk Jean-Baptiste Benoît Eyriès.

De "Ambassades" zijn verdeeld in drie delen met aparte titelpagina's, waarvan de eerste twee delen een doorlopende paginering hebben. Ook de "Relation des guerres civiles" heeft een aparte titelpagina. Deze editie is de derde Franse editie, na een editie onder een iets andere titel uit 1680 (folio) en een uit 1686.