veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1347] [1348] [1349] [1350] [1351]
kavel: 1349 verkocht € 350.00

[Verenigde Staten] Gray's Atlas of the United States,

with general maps of the world. Accompanied by descriptions Geographical, Historical, Scientific, and Statistical. By O.W. Gray, civil and topographical engineer, no. 10 North Fifth Street, Philadelphia. Philadelphia, Stedman, Brown & Lyon, 1873, (4),5-68,68a-d,(69 blanco),70-175 gevolgd door 5 "Classified directories": 5,9,5,2,5 p., met 76 verfijnd handgekleurde, gelithografeerde kaarten en plattegronden incl. 12 dubbelpagina platen, oorspronkelijk halfleer met goudgeletterde, blindgestempelde platten, folio.
Hier en daar wat roest- of stofvlekkig en wat beduimeld/ smoezelig; inhoud op plaatsen iets losgaand; leer en randen van platten geschaafd. Toch een alleszins acceptabel exemplaar. Tussen p. 144 en 153 (onpagineerde bladen) komen 2 pagina's te kort zoals altijd.

Fraaie atlas, waarbij de kaarten zijn opgenomen in de doorlopende paginering om kosten te sparen. Met gedetailleerde kaarten van de wereld en de continenten, kaarten van de VS (algemeen, botanisch, klimatologisch, geologisch en zoölogisch), kaarten van de verschillende Amerikaanse staten, en plattegronden van Baltimore, Boston, Chicago, New York, Philadelphia en Washington.