veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1352] [1353] [1354] [1355] [1356]
kavel: 1354 verkocht € 2300.00

[Egypte] Description de l'Égypte

ou recueil des observations et des recherches qui ont été faites en Egypte pendant l'expedition de l'armée Française. Seconde édition. Dédiëe au Roi. Atlas Géographique. Parijs, C.L.F. Panckoucke, 1826, letterdruk titel, dubbelpagina gegraveerde titel "Carte topographique de l'Égypte", gegraveerd "Tableau d'assemblage", gegraveerde legenda, uitslaande "Carte géographique de l'Égypte" (142 x 83 cm.) en 47 (op 6 na dubbelpagina) gegraveerde kaarten, contemporain halfleer met gemarmerd kartonnen platten, rug verguld met 2 contrasterende marokijnen titelschilden, olifantsfolio (68,5 x 51 cm.).
De uitslaande geografische kaart met scheur; hier en daar wat roestvlekkig. Bovenscharnier ingescheurd aan de top (leer wat geschaafd en droog); randen en hoeken van platten wat sleets.

Massieve atlas van Egypte in de tweede druk (eerste 1818). Elke plaat is voorzien van het blindstempel van de uitgever. De hier niet aanwezige tekst verscheen in de tweede druk van 1821 tot 1829 in 24 delen.