veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1354] [1355] [1356] [1357] [1358]
kavel: 1356 € 650 - € 1300

[Indonesië] Java. Tooneelen uit het leven, karakterschetsen en kleederdrachten

van Java's bewoners in afbeeldingen naar de natuur geteekend door E. Hardouin, met tekst van W.L. Ritter en een voorwoord van M.T.H. Perelaer. Leiden, A.W. Sijthoff, 1872, XII,164 p., met gelithografeerde titel en 16 handgekleurde gelithografeerde platen, oorspronkelijk goudgeletterd gedecoreerd linnen, 4to.
Bovenscharnier gebroken aan binnenzijde, enkele katernen losgaand; hier en daar roestvlekkig; rug verkleurd en voorplat stofvlekkig.

Toegevoegd: Capoc et ses usages. Batavia, gedrukt door "De Unie" voor La Centrale du Capoc, februari 1937, (32) p., rijk geïllustreerd met foto's, oorspronkelijk omslag naar Gerard Pieter Adolfs, 4to (uiterst zeldzaam).