veiling / 2 december 2015 / 1300-1360 Topografie Europa
[1302] [1303] [1304] [1305] [1306]
kavel: 1304 verkocht € 250.00

[Europa] Vermehrter Curieuser Antiqvarius,

Das ist Allerhand auserlesene Geographische und Historische Merckwürdigkeiten so in denen Europaeischen Laendern zu finden; und aus Berühmter Männer Reisen zusammen getragen (..) P.L. berckenmeyer, Hamburg, Benjamin Schillers Wittwe, Johann Christoph Kissner, 1720. Samengebonden met: Fortsetzung des Curieusen Antiquarii (..) so in Asia, Africa und America zu finden (..) Hamburg, Benjamin Schillers Erben [z.j.]
Overlappend perkament, 12mo., (16),(76),936,(8),(42),418 pp., goud-op-snee, 2x frontispice, 2x titel in rood en zwart, compleet met 30 kopergravures. Initialen + jaartal op voorplat, band en intern lichte gebruikssporen en inktvlekjes. Uitgebreide verzameling wetenswaardigheden bijeengebracht door de Hamburgse theoloog Paul Ludolf Berckenmeyer m.b.t. het vroeg 18e eeuwse Europa, Azie, Afrika en Amerika. De kopergravures tonen o.m. waterwerken in de Seine, grotten in Maastricht, haringvangst, olifantenjacht enz.