veiling / 2 december 2015 / 1500-1596 Varia
[1594] [1595] [1596]
kavel: 1596 € 70 - € 120

[Politie Eindhoven] 25 Jaar Lief en Leed bij de Eindhovense Politie. 1919-1945.

Samengesteld door Hoofd Insp. Matla. (Eindhoven, eigen beheer, 1951), geïllustreerde titelpagina door Kuhr Junior, 87 getypte bladen (alleen recto), vele op aparte bladen ingeplakte originele foto's met getypt onderschrift, grafieken en tabellen, oorspronkelijk halflinnen, folio.
Zeer bijzonder, in eigen beheer uitgegeven historisch overzicht. Getuige slechts één enkel ander exemplaar dat wij konden traceren (Universiteitsbibliotheek Tilburg) in een zeer kleine oplage vervaardigd.
Uit het door de auteur in pen gesigneerde naschrift (p. 87) blijkt dat deze het overzicht in opdracht van de toenmalige hoofdcommissaris Van der Werf en commissaris Pijls vervaardigde. Uit het geschrevene op pagina 1 blijkt dat de samensteller zeer secuur te werk ging. Meerdere politiearchieven gingen in de oorlogsjaren geheel verloren, mede dat maakt Matla's verslag tot een cruciale bron op dit gebied.

Toegevoegd: 5 andere, waaronder een (zeldzaam) luxe-exemplaar en een gewoon exemplaar van Vijf jaren politie-sport in Nederland 1930-1935. Gedenkschrift (Amst., 1936, oorspronkelijk verguld linnen/oorspronkelijk omslag, 4to) en het Gedenkboek 100 jaar politiewerk in Nederland 1830-1930 (Amsterdam, 1930, oorspronkelijk rijk verguld linnen, folio) (totaal 6).