veiling / 2 december 2015 / 1500-1596 Varia
[1500] [1501] [1503] [1504] [1505]
kavel: 1503 verkocht € 220.00

[Fore edge painting] Le combat spiritual [door L. Scupoli]

Traduit de l’italien en français par le R.P. Brignon. Précédé de la Sainte Messe. Dijon, Pellion et Marquet Frères, z.d. (ca. 1880), 256 p., met chromolithografisch frontispiece en titel, 1 staalgegraveerde plaat, fraai gebonden in rijk verguld blauwgroen (“oasis”) marokijn, met vergulde sneden, voorzijde met fore edge painting (zie hieronder), 16mo, in oorspronkelijk omslagdoosje met etiket van Bouasse Lebel (Parijs) aan binnenzijde.
De zeer verfijnde fore edge painting stelt Maria voor en is gemonogrammeerd in de rechterbenedenhoek. Maison Bouasse Lebel, opgericht in 1845, is vooral bekend vanwege de bidprentjes die er werden uitgegeven (https://de.wikipedia.org/wiki/Bouasse-Lebel).