136- 199 Oude Boeken en kaarten

veiling / 2 november 2009
[136 - 145] [146 - 155] [156 - 165] [166 - 175] [176 - 185] [186 - 190]
kavel: 146
Atlas: Adolf Stieler -Handatlas über alle Theile der Erde und über das Weltgebäude
-Uitgave met 95 randgekleurde gekopergrafeerde kaarten, Gotha, Justus Perthes, 1875. Kaarten 36,5 x 44 cm. Met kaart van Maanlandschap, Palestina, Rusland e.a. Gebonden in halfleer. -
€ 700 - € 1200
kavel: 147
SPOORWEGEN.
-De voornaamste spoorwegbruggen in Nederland. Uitgave van Broese & Comp., Breda. z.j. 8 kl. litho's los in pap. omsl. (orig.). Litho's ca. 30 x 20 cm. Rug omsl. prof. gerest. -

verkocht € 300.00
kavel: 148
MANUSCRIPT SCHEEPSJOURNAAL
-Origineel reisverslag. Auteur onbekend. Gedateerd "Donderdag 17 Aug 1871" - "Zaterdag 6 april." 220 bladen vloeibaar in Wedgwood's improved Copybook. Leren omsl. met slotje.-

verkocht € 100.00
kavel: 149
Utrecht-Tabula Nova Provincie Ultrajectinae- Bernardus du Roy. Nicol. Visscher
-Amsterdam, ca. 1690. Oudgekleurde kopergravure, gedrukt van twee platen. Decoratieve Cartouge, middenboven met wapens en heraldische figuren. Gevouwen, als gebruikelijk. -
€ 250 - € 500
kavel: 150
De Geestenbezweerders in de negentiende eeuw, of de gevolgen van het geloof aan Tooverkunst
-uit geregtelijke acten van onderzoek voorgesteld, door Dr. Bischoff, assessor bij het groothertoglijk Saksisch criminele geregt te Weida. Amsterdam, J.C. van Kesteren. 1825. 206 pag. Met 3 uitslaande kaarten. -

verkocht € 200.00
kavel: 151
Judaica: Dissertatio de Terrae Filiis Apud Judaeos, ad illstranda varia S.S.Loca, Prima et Altera. (..) D. Francisco Burmanno,
-emo Lucius Vriemoet. Die 14. Junii. Trajecti ad Rhenum, apud Guilielmum vande Water, Academiae Typographum. 1719. Dissertatie over de hebreeuwse term Am Ha-arets; volk des lands, over de ongeletterde en niet geheel volgens de Joodse wet levende israeliet.-
€ 50 - € 80
kavel: 152
Vooght van rynevelt, c.p. de. histori van den oorlog, in Spanje en Portugal
--tusschen karel den III en filips den V, over het bezit der spaansche monarchie, van het begin deszelven in den jare 1704, tot de inruiming van katalonie in 't jaar 1713. te amsterdam, jacobus loveringh, 1740, 3 delen in 2 vols.: [12], 524 en [4], 184; 320, [43 index] pag. met 2 gegrav. titel-vignetten, 6 gegrav. oorlogskaarten en gegrav.overzichtskaart. klein 8vo. contemporaine perkamenten banden.--

verkocht € 160.00
kavel: 153
Dierlijk magnetisme; Eckhartshausen, Van.
-Het bestaan en de werkingen van het Dierlijk Magnetismus en het Magnetisch Somnabulismus. Proefondervindelijk gestaafd en wijsgeris verdedigd(...).-

verkocht € 180.00
kavel: 154
Dierlijk magnetisme; Observations Historiques et Impertiales pour servier a L' Historique du Magnetismus Animal. No. 1.
-A La haye, J. Van Cleef, 1788. 100p. Orig. gemarmerd papier.-

verkocht € 150.00
kavel: 155
Langs den Rhijn. Een reisboeksken van J.J.L.Ten Kate.
-Leyden, A.W.Sythoff, 1861. Gebonden uitgave. 'Dit Rhijnboeksken vraagt niets dan een nederig plaatsjen in de reistasch. Het is niet bestemd om de nuttige diensten der Baedekers overtollig te maken (..)'. -

verkocht € 40.00