136- 199 Oude Boeken en kaarten

veiling / 2 november 2009
[136 - 145] [146 - 155] [156 - 165] [166 - 175] [176 - 185] [186 - 190]
kavel: 186
FRIESLAND.
-Recueil van de besoignes der Heeren Commissarien (...) rakende de slattingen van de trek-vaarten, lopende van Leeuwarden naa Sneek, en van Leeuwarden naa Harlingen (...). Leeuwarden, Tobias van Dessel, 1734. CX p. Contemp. perkament. Titel in handschrift op voorplat.-
€ 120 - € 240
kavel: 187
HYDROTECHNIEK.
-SILBERSCHLAG, J.E. Ausfuhrlichere Abhandlung der Hydrotechnik oder des Wasserbaues von -. Erstel Teil Mit 16 Kupfertafeln. Zweite Auflage. Wien, J.T.E. von Trattnern, 1785. Gegr. titelpag, [14], 365 p. Met 16 uitvouwbare gegr. platen. Pap. omsl. (niet orig.)-
€ 100 - € 200
kavel: 188
KINDERVERMAAK.
-ROCKSTROH, H. Magazijn van belangrijke en leerzame kunststukjes, voor jonge lieden. Naar het Hoogduitsch van Heinrich Rockstroh door W. v. L. [= W. van Lingen]. Met zeven plaatjes. Zaltbommel, Johannes Noman, 1828. Met handgekl. gegr. frontispice. [4], XXII, 300 p. Met catalogusje (2 p.) van de uitgever ingebonden voor titelpag. Orig. bruin kartonnen omsl. met titel binnen borders op voorplat en ill. binnnen borders op achterplat. Scharnier voorplat besch., rug boven- en onderkant licht besch. Binnenwerk goed. Lief boekje!-
€ 200 - € 300
kavel: 189
MASKERADE.
-Maskerade Leiden 1865. Gecostumeerde optogt gehouden door de leden van het Leidsche studenten-corps den 6den Junij 1865, ter viering van den 290sten verjaardag der Leidsche hoogeschool, voorstellende: de intogt der Hollanders binnen Zierikzee onder Jonker Willem, Grave van oostervant, op den 12den Augustus anno 1304. Ontworpen en op steen gebragt door den president der commissie J.D.C.C.W. Baron de Constant Rebecque. Leiden, Hazenberg Cornsz., 1865. Oblong. Leporello. 32 bladen van elk 36 x 27,5 cm. De uitgevouwen lengte is 11 meter en 52 centimeter. Handgekleurde litho. Los in linnen omsl. De bijbehorende op blauw papier gedrukte, zeer uitgebreide lijst met uitleg van de 211 figuren op de litho is aanwezig. Bijgevoegd: Geschiedkundig tafereel uit de jaren 1299-1304 in betrekking tot den te houden gescostumeerden optocht door h.h. studenten van Leydens Hoogeschool voorstellende den intocht van Willem van Oostervant binnen Zierikzee. Leyden, van Gelder, 1865. 33 p. Ing. orig. pap. omsl. -
€ 150 - € 300
kavel: 190
PRENTENBIJBEL.
-BUYSEN, ANDRIES VAN. Hondert en vyf-envyftig bybelsche figuren, vertonende de Voornaamste historien des ouden en nieuwen testaments cierlyk in 't koper gebragt door Andries van Buysen. Amsterdam, Jacob Graal, z.j. Titelpag in rood en zwart, 38 pag. met 4 (p. 38 met 3) gravures. Oblong. -
€ 250 - € 500