veiling / 2 november 2009 / 800-899 Overige boeken
[817] [818] [819] [820] [821]
kavel: 819 verkocht € 320.00

[DE BECKER, J.E.]

The Nightless City. Or the 'History of the Yoshiwara Yukwaku]. By an Englsih student of Sociology. With numerous ill. 1e druk. Yokohama, Maruya & Co., 1899. [3], IV, 441, XIX p. Linn. met goud-zwart stempeling. Met 20 afb. waarvan kl. litho (5 uitslaand, 2 dubbelpag.).1e katern (t/m pag. IV) los, rug boven- en anderkant schaaf. Enkele afb. roestvlekkig.
Eerste druk van dit zeldzame verslag over het 'red light district' van Tokyo, bekend als 'Yoshiwara Yukwaku'. Het is het eerste Engelstalige boek over dit onderwerp. Met 2 dubbelpag. ill naar houtsneden van Kitahgawa Utamaro. Zeldzaam.