veiling / 7 december 2016 / 1550-1699 Kunst en toegepaste kunst II
[1605] [1606] [1607] [1608] [1609]
kavel: 1607 € 5000 - € 6000

Simon Lissim (1900-1981) en Guido Colucci (1877-1949). "Andre Gide. El Hadj."

"Composé et manuscrit par Guido Colucci et illustré par Simon Lissim". Parijs, 1936(-1937), 60 tekstpagina's volledig met de hand gekalligrafeerd in diverse kleuren door Colucci op zwaar handgemaakt "Arches", met 3 gesigneerde gouaches over de volledige pagina en 5 kleinere gesigneerde gouaches door Lissim (gedateerd 1937), tekst en illustraties hier en daar gehoogd met goud en/of zilver, losbladig in oorspronkelijk omslag en in de oorspronkelijke (?) kunstlederen chemise, 34 x 25,8 cm.
Het omslag is langs de randen wat verkleurd; de rugeinden zijn verstevigd met hetzelfde kunstleer als dat van de chemise (wellicht door de makers), desondanks minimale scheurtjes op de scharnieren. Overigens in perfecte staat. Prachtige, unieke interpretatie van de tekst van André Gide, voor het eerst gepubliceerd in 1899.