veiling / 7 december 2016 / 700-725 Manuscripten
[709] [710] [711] [712] [713]
kavel: 711 verkocht € 300.00

[Militaria] (Lyst van resolutien en ordres betrekkelyk den dienst van 't Corps der Genie).

See the Dutch description: Verzameling van 186 extracten van resolutiën oorspronkelijk uitgegeven van 10 mei 1672 tot 23 januari 1799, voornamelijk in manuscript maar ook met gedrukte katernen, totaal ca. 800 p., met handgeschreven inleiding door Directeur-Generaal H. van Hooff (gedateerd "'s Hage den 27e Februarij 1799 5e jaar der Bataafsche Vrijheid"), voorts met letterdruk index (11 p.), oorspronkelijk half schapenleer, vergulde, geribde rug met marokijnen titelschildje, folio (scharnieren ingescheurd).
De inleiding is gericht aan de Kolonels-Directeur J.J. de Freijtag, B.W. de Roy van Wichen, A. Croiset, C. Gockinga, E.G. van der Plaat en C.R.T. Krayenhoff. In de inleiding geeft Van Hoff aan waarom een dergelijke lijst nodig is: hij geeft aan dat van de jongste klassen van het Corps der Genie, die pas sinds de organisatie van 1795 gediend hebben, niet verwacht kan worden dat zij op de hoogte zijn de vroegere resoluties met betrekking tot hun Corps. Deze gespecialiseerde lijst met zulke resoluties biedt een uitkomst. "Zoodanig een lijst zoude, mijns oordeels, ook voor de overige leden van het corps van dienst kunnen zijn, al was het maar, om bij gelegenheid van het formeeren van bestekken, als het stellen van missives etc. bij welke veelal zommige Resolutien moeten worden aangehaald, daaruit derzelver datum met een opslag van het oog te kunnen vinden." Dankzij de letterdruk lijst klopt dit helemaal.