veiling / 7 december 2016 / 700-725 Manuscripten
[723] [724] [725]
kavel: 725 € 400 - € 800

"Andachtsbuch für Bether von Verstand und Gefühl".

Rijk in veelkleurig gouache verlucht gebedenboek, Duitsland, eerste kwart 19de eeuw, (3),167 p., de tekst deels in fraaie calligrafie, met 5 miniaturen over de hele pagina, 9 pagina's met decoratieve borders en ca. 60 top- en eindvignetten met voorstellingen van bloemen en bloemenmanden, contemporain blindgestempeld schapenleer over dunne houten platten, beide platten met opgelegd contrasterend rood leren schildje, 18 x 11 cm., in kartonnen foudraal met leren zijkanten (kleine defecten en gebruikssporen).
Het eerste katern van 8 bladen op handgeschept papier, verder op velijn papier. De titel is ontleend aan het werk van Gottfried Immanuel Wenzel, waarvan wij edities traceerden uit 1795, 1799, 1815, 1820 en 1828. De gekalligrafeerde titel van de editie 1799 lijkt sterk op die in ons manuscript.