veiling / 7 december 2016 / 1500-1549 Fotografie
[1505] [1506] [1507] [1508] [1509]
kavel: 1507 verkocht € 200.00

[Indonesië. Bijzonder fotoalbum met twee series] Karel G.J. d'Arnaud Gerkens Jr.

"Onze huurwoning met flinken tuin te Weltevreden (Batavia), in Gang boentoe No.8 (Koningsplein Westzijde); 1899-1907 en 1908-1912. Opnamen van (Karel G.J.) d'Arnaud Gerkens Jun:r. Afdrukken vervaardigd bij de firma Charls [sic] en Van Es te Weltevreden, behalve Nos. 1, 2, 8 en 10, door een Chineesch fotograaf te Weltevreden vervaardigd." Album met getypte titelstrook en 25 (van 27) ingeplakte foto's, alle ca. 17 x 22 cm. (1x ovaal), alle met getypt strookje met uitleg, enkele met extra uitleg over afgebeelde personen in manuscript in de marges, oorspronkelijk linnen, 25 x 33 cm.
Het blad met de foto's 24 en 25 ontbreekt, één blad is los en de rug en hoeken van de band zijn sleets. Met in hetzelfde album en door dezelfde fotograaf en afgedrukt bij Charls en Van Es te Weltevreden ("behalve No.4 door een Chineesch fotograaf te Weltevreden vervaardigd"): "Ons eigen huis en erf te Tjibadag (residentie Preanger Regentschappen op Java).", getypte titelstrook en een serie van 21 foto's met getypte uitlegstrookjes, alle ca. 17 x 22 cm.

Bijzonder inkijkje in het leven van de familie d'Arnaud Gerkens, in de vorm van prachtige fotoreportages met interieurs, exterieurs en omgeving van twee verschillende huizen in Indonesië waar deze familie woonde en werkte. Op diverse foto's zijn Karel d'Arnaud Gerkens ("onze paps") en de heer des huizes Gerke d'Arnaud Gerkens te zien. Op één foto zijn Karel Gerkens en Gerrit Grijns (de vitaminepionier?) samen afgebeeld.