veiling / 7 december 2016 / 1290-1377 Kunst en toegepaste kunst I
[1297] [1298] [1299] [1300] [1301]
kavel: 1299 verkocht € 1600.00

Ernst Jandl. Bernhard Jäger. Hosi-Anna

Bad Homburg, Gulliver-Presse, 1964 (=1964-1966), uitgegeven in 28 genummerde en door Jandl gesigneerde exemplaren (dit exemplaar genummerd "3" in ballpoint in het colofon en "III 67" in potlood in benedenhoek van laatste blanco), (124) p. (incl. 1 blanco blad aan het eind), met (kleuren)litho's en tekst in typografische experimentele (kleuren)letterdruk door Bernhard Jäger en Thomas Bayrle, oorspronkelijk lithografische platten met linnen rug, in schuifdoos, folio (43,5 x 31 cm.).Toegevoegd 2 45rpm toerenplaten: Hosi + Anna. Mit zweifarbigem Textplakat (aanwezig). Wagenbachs Quartplatte 6 -en Laut und Luise Ernst Jandl liest Sprechgedichte. Wagenbachs Quitplatte 2
Platten met zeer minieme slijtage aan de buitenhoeken, schuifdoos gespleten langs randen en er ontbreekt een klein strookje dat later werd teruggevonden door de eigenaar en aan het lot zal worden toegevoegd. Overigens een zeer goed exemplaar.

Geweldige, experimentele publicatie waarbij de talenten van de diverse medewerkers hebben geresulteerd in een iconisch en uiteraard extreem zeldzaam kunstboek. In november 2015 werd in Duitsland exemplaar nummer 27 geveild, schijnbaar in dezelfde conditie als ons exemplaar. Zie uitgebreid over de beroemde spraakkunstenaar Ernst Jandl (1925-2000): https://nl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Jandl. De Gulliver-Presse werd in 1961 opgericht door Jäger en Bayrle. Zie uitgebreid over Bernhard Jäger (geb. 1935): https://de.wikipedia.org/wiki/Bernhard_J%C3%A4ger. Zie uitgebreid over Thomas Bayrle (geb. 1937): https://de.wikipedia.org/wiki/Thomas_Bayrle.