veiling / 8 december 2016 / 2400-2482 Luchtvaart
[2408] [2409] [2410] [2411] [2412]
kavel: 2410 verkocht € 650.00

Douglas DC-2(-115)

Album met ingestoken archief bestaande uit 41 timetables -en flyers tussen 1934 en 1939. Daarnaast fotokaarten, tijdschriftartikelen, foto's - en het restant van een brief die tijdens de ongeluksvlucht van de Maraboe werd vervoerd + een map met meer dan 100 foto's uit die periode.
Van de Douglas DC-2 waren er 18 in dienst bij de KLM. Er verongelukten er in de 6 jaren nadat de eerste in gebruik werd genomen 5, er werden 5 gebombardeerd in mei 1940, en 6 gingen er naar de Deutsche Luftwaffe tijdens WOII. Van een is bekend dat het via het Zweedse Rode Kruis naar de Finse luchtmacht ging, een koffiebar in de Finse stad Hämeenlinna is geworden en weer is gerestaureerd in 2015.