veiling / 16 mei 2017 / 1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken
[86] [87] [88] [89] [90]
kavel: 88 verkocht € 240.00

[Genoveva] Zeer bijzondere verzameling van 7 verschillende (zeer zeldzame) edities

(1) Genoveva in het Bosch, naar het Fransch van Mevrouw Mallès de Beaulieu. Dordrecht, J. Zender, z.d. (ca. 1820), VIII,120 p., met 4 gelithografeerde platen, oorspronkelijk bedrukt omslag, vierkant klein 8vo (iets roestvlekkig, omslag verbleekt maar een uitzonderlijk goed exemplaar).
Zeer zeldzaam, slechts één exemplaar in PiCarta; (2) Genoveva. Eene der schoonste en aandoenlijkste geschiedenissen uit de oudheid [door J.N.C.F. von Schmid]; opnieuw vertaald voor alle goede mensen, byzonder voor moeders en kinderen (volgens de derde Hoogduitsche uitgave) (Tweede veel verbeterde druk.). Rotterdam, J.J. Thompson, 1825, (4),IV,193,III p., met gegraveerde titel en 3 gegraveerde platen, contemporain karton (zeer goed exemplaar). Zeer zeldzaam, wij vonden in PiCarta maar één exemplaar (Leeuwarden); (3) De historie van Genoveva, huisvrouw van Siegfried, Graaf van Trier. Nieuwe verbeterde druk. Met twaalf platen. Deventer, Wed. P. de Lange, z.d. (na 1865), 54,(1) p., met 12 houtsnede illustraties, in ouder omslag en schutbladen, 4to (omslag los en beschadigd op de rug); (4) Geschiedenis van Genoveva, Huisvrouw van Siegfried. Met 13 Fraaije Plaatjes. Amsterdam, G. van der Linden, Egelantiersstraat bij de eerste Dwarsstraat, z.d. (ca. 1840), met 13 houtsnede illustraties, oorspronkelijk bedrukt omslag, klein 8vo (achteromslag los). Zeer zeldzaam, slechts één exemplaar in PiCarta (UB Leiden); (5) Beknopte Geschiedenis van Genoveva, een nuttig en leerzaam Geschenk voor brave kinderen. Met 13 fraaije Plaatjes. Amsterdam, G. van der Linden, Egelantierstraat, bij de eerste Dwarsstraat. 200 [= E.P.A. van de Geer Jr.], z.d. (ca. 1888), 16 p., met 13 handgekleurde houtsnede illustraties (incl. titelillustratie), contemporain omslag, klein 8vo (omslag los en met oud boekverkopers-stempel); (6) Genoveva. Een nuttig en leerzaam geschenk, voor kinderen, Met gekleurde Plaatjes. Amsterdam, D. Allart, z.d. (ca. 1865), met 5 handgekleurde illustraties, oorspronkelijk bedrukt omslag, klein 8vo; (7) En met nog één andere (1921) (totaal 7).