veiling / 16 mei 2017 / 1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken
[117] [118] [119]
kavel: 119 € 100 - € 200

Manuscripten en tekeningen uit het archief van uitgeverij Bigot & v. Rossum

Typoscript Zo zijn onze manieren!, Henk van Eijk, zonder de illustraties Fiep Westendorp, met eerste proef en nota's, 1950, en begeleidend briefje van de uitgever aan Fiep Westendorp (gedateerd 4 maart 1950) omtrent de vorderingen van de uitgave (de tekst moest worden afgemaakt door Henriëtte van Eyck) en de afmetingen waarbinnen gewerkt diende te worden voor Westendorp. Daarbij enkele dichtregels, deels afgekeurd - en een prijsopgave van Drukkerij Holland N.V. aan uitgeverij Bigot & v. Rossum aangaande de uitgave Boenzel's Jonker Flonker van Henriëtte en Bert van Eyk + typoscript Prinses Marmelinda, met 38 originele tekeningen in Oost-Indische inkt door Heeke Sijmons. Alle met nummer, hoofdstuk of pagina-aanduiding. Pagina 7 met voorschetsen voor de tekening aan versozijde. Elk tussen 13,5 x 8 en 21,5 x 21 cm.