veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1306] [1307] [1308] [1309] [1310]
kavel: 1308 verkocht € 70.00

Dertien diverse tekeningen: (1) Piet van der Hem (1885-1961). "Kemphanen".

Studieblad met 8 tekeningen in pen en bruine inkt voltooid als aquarel, getiteld in pen rechtsboven, 45 x 66,5 cm.
(2-4) Drie soortgelijke studiebladen door dezelfde, met als onderwerpen pauw, arend en korhoen, de arend gesigneerd "V.D. Hem". Het papier van 1-4 is sterk gebruind en extreem broos, met diverse ontbrekende of afgebroken stukken en scheuren. De tekeningen zijn echter schitterend uitgevoerd en verdienen restauratie/ conservering. Met: 9 diverse andere tekeningen, deels onduidelijk gesigneerd of gemonogrammeerd, 3x gesigneerd "H. v. Schaik" (totaal 13 tekeningen).