veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1307] [1308] [1309] [1310] [1311]
kavel: 1309 verkocht € 170.00

[Escher, M.C. (1898-1971)] Drie exemplaren: (1) De Nederlandsche Bachvereeniging.

Matthäuspassion van Johan Sebastian Bach 1685-1750. Op goeden vrijdag in de Groote Kerk te Naarden. Amsterdam, gedrukt door M.J. Portielje voor D.N.B., zonder datum (1938 of later), (23) p., oorspronkelijk geniet omslag in paars bedrukt met in het blok gemonogrammeerde houtsnede van Escher.
Bool/ Locher 302, goed exemplaar. Met los ingelegd programma voor uitvoeringen in 1934. Bool/ Locher vermelden dat Escher de houtsnede in februari 1938 maakte. Met nog twee exemplaren: (2) Een vrij goed exemplaar in iets groter formaat en met omslag in veel dikker papier dan de eerste, met los ingelegd een programma voor uitvoeringen in april 1938; (3) Slecht exemplaar met los ingelegd programma van uitvoeringen in april 1946 (totaal 3).