veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1309] [1310] [1311] [1312] [1313]
kavel: 1311 verkocht € 220.00

[Kunstnijverheid] Vijf kleine publicaties: (1) Het schoone glaswerk.

Verkoopcatalogus uitgegeven door Glasfabriek Leerdam, (1926), 16 p., met op elke pagina één of meer houtsnede illustraties met glasontwerpen van De Bazel, Berlage (het beroemde kanariegele persglas), Copier, Gidding, Lebeau, Lannooy, De Lorm en Leerdam Unica, oorspronkelijk geniet omslag in blauw, grijs en rood (misschien door Jongert), 17,2 x 10 cm.
Een extreem goed exemplaar van een beeldschone en zeer zeldzame handelscatalogus. Datering op basis van de beschrijving van het Rijksmuseum-exemplaar. (2) Echt zilver schepwerk en cassettes. Verkoopcatalogus uitgegeven door de koninklijke zilverfabriek Gerritsen en Van Kempen (Zeist), april 1932, 32 p., talloze illustraties, oorspronkelijk geniet omslag gedrukt in zilver en goud gemonogrammeerd "AVZ" [= Ans van Zeijst](juweliersstempel op voorzijde, rug sleets). En met nog 3 andere: (3) Flyer m.b.t. het Gildeglas van Glasfabriek Leerdam; (4) Moderne Nederlandsche Toegepaste Kunst (Amsterdam, Stedelijk Museum, 1929, tentoonstellingscatalogus); (5) Een wélgeslaagd Dinertje. Verkoopcatalogus van Muller Kristal (Amsterdam) (totaal 5).