veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1334] [1335] [1336] [1337] [1338]
kavel: 1336 € 70 - € 140

Louis Landré (1875-1952). 28 kaarten: (1-17) Serie van 17 etsen,

waarvan 15 dorps- en stadsgezichten en 2 klederdrachtprentjes, alle op briefkaartformaat en ook in de vorm van een dubbele, gevouwen kaart met de ets aan de binnenzijde, op één na getiteld of "eigen druk" en gesigneerd in potlood, enkele gedateerd 1936-1941.
Leuke verzameling met veel plaatsen waarvan maar weinig afbeeldingen bekend zijn. Bevat o.a. Haven van Volendam, Rozenstraat Eerbeek, Boerderijen te Eerbeek, Oud steegje Dordrecht, De Krijtmolen, Straatje in Monnickendam (2 exemplaren), Houtzaagmolen bij Monnickendam, Monnickendam (zonder toevoeging), Molen te Valburg, Boerderij onder Valburg, Boerderij te Zetten (2x). Met daarbij nog een serie van 10 ansichtkaarten met reproducties naar Amsterdamse stadsgezichten door Louis Landré en een gesigneerd, getekend gezicht op Dordrecht in pen op de keerzijde van een door Landré verzonden ansichtkaart, gedateerd 20 januari 1928 (totaal 28 kaarten).