veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1337] [1338] [1339] [1340] [1341]
kavel: 1339 verkocht € 500.00

Archief Jan Mammen (1899-1978)

Persoonlijk archief van kunstenaar Jan Mammen met foto's, schetsen, ex libris, brieven, officiële documenten.
Mammen werkte mee aan talloze projecten waaronder de Sint Agneskerk in Amsterdam waar hij het project leidde en de glas-in-lood ramen van zijn hand kwamen. Het archief bevat enkele schetsboeken en tientallen losse schetsen en aquarellen, bestaande uit vakgerelateerde onderwerpen en vrij werk. Enkele exemplaren van het gedrukte programma 125 jaar Drukkerij Spin (9 pp.), dat Mammen verzorgde, meerdere ex libris, talloze foto's met afbeeldingen van zijn werk (incl. vele afbeeldingen van glas in lood), de kunstenaar aan het werk, en veelal religieuze kunstwerken die hem ter inspiratie dienden. Tenslotte is er een groot deel van de bedrijfsadministratie, met o.a. administratie m.b.t. Stichting Kunst in Abonnement, een stempel met signatuur van Mammen en het archief van de BBK uit de jaren '50 toen Mammen secretaris was met uitgebreide verslagen en ledenlijsten.

Voorts zijn er personalia als brieven en ansicht- en briefkaarten waaronder correspondentie met kerkbeambten, een paspoort uitgegeven op 10 maart 1938, een leren portefeuille met daarin een identiteitspas gedateerd 27 juni 1941, een zakboekje van het 9e Regiment Infanterie van Dienstplichtig-soldaat Mammen (gestempeld te Assen, 20 maart 1922), akten van bekwaamheid, een trouwboekje op 18 augustus 1925 ondertekend door Mammen en zijn vrouw Bregitta Schemer, en overlijdensberichten van zijn vader Johan (overleden 3 mei 1922) en zijn vrouw.