veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1343] [1344] [1345] [1346] [1347]
kavel: 1345 verkocht € 120.00

André Belloguet (1830-1873). Negen platen, w.o.: (1-4) "Pilori-Phrénologie".

Vier (stencil-gekleurde) gelithografeerde karikaturale portretten uit de serie, genummerd 3, 4, 7 en 12, alle gesigneerd en gedateerd 1870 in de plaat, alle ca. 33 x 27 cm. (bladgrootte), alle met naam van de afgebeelde persoon en een vier-regelig vers onder de afbeelding.
Portretten van "Bismarkoff 1er", "S.S. Guillaume-le-Boucher", "Rouher-le-Mignon" en "Leboeuf". De kunstenaar staat vooral bekend om zijn kaarten van Europa waarbij de landen zijn afgebeeld als figuren. Bij deze reeks portretten geldt het omgekeerde, in de gezichten zijn teksten en beelden verwerkt. Met: nog 5 soortgelijke (handgekleurde) platen door dezelfde uit de series "Pilori éternel" (1x) en "Fantaisies satiriques" (4x) (totaal 9 platen).