veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1344] [1345] [1346] [1347] [1348]
kavel: 1346 verkocht € 460.00

Jan Mankes (1889-1920). (Herfsttuin).

Ets met voorstelling van het uitzicht vanuit zijn tuin te Eerbeek, 1916, 13,5 x 9 cm., gedrukt door W.D. ("Dirkje") Kuik (1929-2008) na de dood van Mankes in een oplage van 20 exemplaren: "druk W.D. Kuik 68 2/20" in potlood en met facsimile van de handtekening van Mankes, ingelijst onder passepartout.
Onderzocht buiten de lijst: i.v.m. passepartout tape op keerzijde, roestvlekken en verkleuring. De Groot P35 merkt op dat Mankes de zeldzame ets niet in een gesigneerde oplage deed verschijnen.