veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1372] [1373] [1374] [1375] [1376]
kavel: 1374 verkocht € 90.00

Twee tekeningen: (1) J. Schier (ca. 1850). "Rembrandt van Rijn.

Negen jaren oud, teekent den molen zijns vaders af (...)." Tekening in pen en inkt, gesigneerd "J. Schier Penne Werk", met centrale afbeelding zoals omschreven in de titel, omringd door rijk gekalligrafeerde krulborder met 2x het wapen van Amsterdam, boven een 8-regelig lofdicht in 2 kolommen, 26 x 27 cm.
Gebruind en licht gekreukt, opgeplakt met bovenmarge op stevig papieren drager. Op de drager een ongeïdentificeerd gestempeld verzamelaarsmerk (Lugt online, 4438) en een opgeplakt (beschadigd) letterdruk strookje met oude Duitse beschrijving van de tekening. Leuk en decoratief item, het RKD noemt een stadsgezicht van tekenaar Jacob Sohier uit 1868, wellicht dezelfde kunstenaar. Met: (2) "Le marechand Juif". Anonieme karikaturale tekening in pen en (gewassen) inkt, 10,5 x 7,5 cm., gemonteerd op drager (beschadigingen) (totaal 2).